Diğer İş İlanları Türk Hava Yolları Bin Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı!

Türk Hava Yolları Bin Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı!

Son Güncelleme:

Türk Hava Yolları Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan son açıklamalara göre bu yıl istihdam edilmek üzere bin kişinin işe alınacağı belirtildi. 

2016 yılında darbe girişimi, dış ülkelerle yaşanan sorunlar, terör saldırıları gibi çeşitli olumsuz durumların etkisinde kalan Türk Hava Yolları şirket olarak zor zamanlar geçirmişti. Şirketin uçuş kaybından dolayı ciddi oranlarda zararlar ettikleri belirlenmiş toparlanma yoluna gidilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmıştı. Bunun ardından Türk Hava Yolları Başkanı İlker Aycı toparlanma sürecine girildiğini belirten yeni bir müjde verirken aynı zamanda son zamanlardaki istihdam seferberliğine de katkı sağlamak istediklerini belirtti. 

2016 yılında yaşanan kısa bir türbülanstan sonra artık güvenli bir iniş için hazırlıklı olduklarını belirten şirketin bu süreçte tekrar havalanmak için hazır olduklarını belirtmeleri dikkatlerden kaçmadı. Şirket başkanı İlker Aycı yapmış olduğu açıklamalarda 2016 yılında yaşanan sorunlardan dolayı meydana gelen olumsuz etkileşimi Muhammed Ali yumruğuna benzeterek yaşamış oldukları şoku bu şekilde özetlemeyi tercih etti. Ancak bu süreçte savunma yaptıklarını belirtirken yeni yılla birlikte bir toparlanma sürecinin başladığı açıklandı. Artık hücum zamanı olduğunu söyleyen İlker aycı tekrar ülkeye gelen ziyaretçi sayısının artması, hava koşulları ile birlikte seferlerin artırılması, terör sorunları ile başa çıkılması gibi çeşitli sebeplerden dolayı yeni beklentilerinin olduğunu dile getirdi. 

Çalışanlarının bu süreçte sıfır zamma dahi razı olduğunu dile getirirken yüzde 1.5 artı 15 oranındaki zam ile sene sonu hedeflerine ulaşılması sonucunda geriye dönük hakların tekrar gündeme gelerek karşılanacağını dile getirdi. Yıl sonunda bin adet yeni personel alınacağını ve şirketin hizmet kalitesinin daha geniş ve daha kaliteli bir hale getirileceğini dile getiren şirket başkanı gerekli alımların resmi internet sitesinden duyurulacağını açıkladı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler