Ana SayfaDiğer İş İlanlarıTürk Hava Yolları Bin Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı!

Türk Hava Yolları Bin Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Hava Yolları Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan son açıklamalara göre bu yıl istihdam edilmek üzere bin kişinin işe alınacağı belirtildi. 

2016 yılında darbe girişimi, dış ülkelerle yaşanan sorunlar, terör saldırıları gibi çeşitli olumsuz durumların etkisinde kalan Türk Hava Yolları şirket olarak zor zamanlar geçirmişti. Şirketin uçuş kaybından dolayı ciddi oranlarda zararlar ettikleri belirlenmiş toparlanma yoluna gidilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmıştı. Bunun ardından Türk Hava Yolları Başkanı İlker Aycı toparlanma sürecine girildiğini belirten yeni bir müjde verirken aynı zamanda son zamanlardaki istihdam seferberliğine de katkı sağlamak istediklerini belirtti. 

2016 yılında yaşanan kısa bir türbülanstan sonra artık güvenli bir iniş için hazırlıklı olduklarını belirten şirketin bu süreçte tekrar havalanmak için hazır olduklarını belirtmeleri dikkatlerden kaçmadı. Şirket başkanı İlker Aycı yapmış olduğu açıklamalarda 2016 yılında yaşanan sorunlardan dolayı meydana gelen olumsuz etkileşimi Muhammed Ali yumruğuna benzeterek yaşamış oldukları şoku bu şekilde özetlemeyi tercih etti. Ancak bu süreçte savunma yaptıklarını belirtirken yeni yılla birlikte bir toparlanma sürecinin başladığı açıklandı. Artık hücum zamanı olduğunu söyleyen İlker aycı tekrar ülkeye gelen ziyaretçi sayısının artması, hava koşulları ile birlikte seferlerin artırılması, terör sorunları ile başa çıkılması gibi çeşitli sebeplerden dolayı yeni beklentilerinin olduğunu dile getirdi. 

Çalışanlarının bu süreçte sıfır zamma dahi razı olduğunu dile getirirken yüzde 1.5 artı 15 oranındaki zam ile sene sonu hedeflerine ulaşılması sonucunda geriye dönük hakların tekrar gündeme gelerek karşılanacağını dile getirdi. Yıl sonunda bin adet yeni personel alınacağını ve şirketin hizmet kalitesinin daha geniş ve daha kaliteli bir hale getirileceğini dile getiren şirket başkanı gerekli alımların resmi internet sitesinden duyurulacağını açıkladı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.