Ana Sayfa Ekonomi Referandum Öncesinde 117 Proje Hizmete Açılacak

Referandum Öncesinde 117 Proje Hizmete Açılacak

-

Projelerin Maliyeti 85,5 Milyar Lirayı Aştı

Türkiye 16 Nisan 2017 tarihinde referanduma gidecek. Referandum öncesinde ise tam 117 adet proje hizmete girecek. Bu projelerin toplam maliyeti ise 85 milyar liranın üzerinde olacak.

Daha güçlü ve daha istikrarlı bir Türkiye’yi hedefleyen hükümet referandum öncesinde proje açılışlarına hız verdi. Bu kapsamda tamamlanan projelerin hizmet açılışları yapılacak ve yeni başlanacak projelerin inşa süreci düzenlenecek törenlerle başlayacak.

Yeni yatırımların başlaması için düzenlenecek törenlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın katılım gösterecek.

Önümüzdeki süreçte ilk kazmanın vurulacağı projelerin toplam maliyetinin 36 milyar lirayı geçtiği öğrenildi. Hizmete girecek projelere ise yaklaşık 50 milyar liralık yatırım yapıldı. Yapılan açıklamalara göre Başbakanlığın yürüttüğü projeler 502 milyon liralık maliyete sahip! Ulaştırma alanında yapılan yatırımların maliyetiyse 21 milyar lirayı bulacak.

BAKANLIKLAR PROJELERİNİ HİZMETE AÇACAK

Bakanlık bazında yapılacak yatırımlar ise şöyle. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı referanduma kadar 19 milyar liranın üzerinde maliyete sahip yatırımların açılışını gerçekleştirecek. Bu süreçte Milli Savunma Bakanlığı’nın açılışını yapacağı yatırım miktarı ise 10 milyar liralık sınırı aşacak. Alınan bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı yedi milyar liralık proje açılışına imza atacak. Orman ve Su İşler Bakanlığı’nın açılışını yapacağı yatırım miktarı ise yedi milyar lirayı aşacak. “KÖYDES projesi” köylere yönelik yaptığı alt yapı çalışmalarında 840 milyon liralık yatırımları hizmete sokacak.

Bunların yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığının 5515 adet dersliği açacağı kaydedildi. Dersliklerin toplam maliyetiyse üç milyar olarak açıklandı. Orman Bakanlığı da 16 Nisan tarihine kadar toplam 84 adet projenin açılışını yapmaya hazırlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler