Ana Sayfa Ekonomi Balıkesir Rekor Kırdı! Konut Fiyatları Yüzde 25,9 Arttı

Balıkesir Rekor Kırdı! Konut Fiyatları Yüzde 25,9 Arttı

-

Balıkesir Ev Fiyatlarında Şampiyon Oldu

REIDIN, Türkiye’deki tüm kentleri kapsayan, konut fiyatlarını araştırdı. Kent bazında yapılan araştırmanın sonucunda konut fiyatlarında rekoru Balıkesir kırdı.

Araştırma sonuçlarını araştırma şirketinin CEO’su açıkladı. Ahmet Kayhan yaptığı açıklamada konut fiyatlarında rekor kıran 2 kentin Ege Bölgesinde olduğunu ifade etti.

REIDIN tarafından yapılan araştırmada yurt çapında satılık olarak bekleyen konut fiyatlarının bir önceki seneye göre yüzde 9,1’lik oranda arttığı belirtildi. 2016 yılında 9,1 seviyesinde artan konut fiyatları, yeni konutlarda ciddi bir artış kaydetmedi. Araştırmaya göre ilk sahibini bekleyen konutlar yaklaşık yüzde 3 oranında arttı.

REIDIN şirketinin CEO’su Ahmet Kayhan, “Araştırmamızı tüm yurtta yaptık. Araştırmayı hem bölge hem de il bazlı olarak yürüttük. Bu kapsamda çıkan neticelerde konut fiyatları Ege Bölgesinde diğer bölgelere göre daha fazla artış kaydetti. İl bazında yaptığımız araştırmada ise Balıkesir kentinde konut fiyatlarının yüzde 25,9 seviyesinde arttığını gördük. Buda tüm kentler içerisinde en yüksek artış oranı olarak kayda geçti. Balıkesir kentini Muğla’nın takip ettiğini belirledik. Muğla’daki konut fiyatları ise bir önceki seneye oranla yüzde 19,8 seviyesinde yükseldi. Fiyatlarda rekor kıran diğer bir kent ise Çanakkale oldu. bu kentteki konut fiyatları 2016 yılında 18,9 seviyesinde zamlandı” dedi.

Türkiye’de konut fiyatlarının düşüş kaydettiği kentlerde araştırmada yer aldı. Buna göre fiyatta gerileme meydana gelen kentlerin başında Mardin geldi. Geçen yıl Mardin’de konut fiyatları yüzde 2’lik oranda düştü. Mardin’i Kilis yüzde 0,5’lik oranla izledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler