Ana SayfaEkonomiTurizm Sektöründe Yeni Yatırımlar Geliyor

Turizm Sektöründe Yeni Yatırımlar Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Turizm sektöründe yaşanan sıkıntılar ve pek çok otel odasının boş kalma riskine karşılık olarak yeni otel yatırımlarının yapılması dikkat çekiyor. Bunun ardından yapılan yatırımlar geleceğe yönelik uzun vadeli planların olduğunu gösteriyor. 

Ekonomide yaşanan çatlaklar, terör saldırıları, darbe girişimi ve dış ülkelerde yaşanan çeşitli sıkıntıların son iki yıldır turizm sektörü içerisinde ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden olduğu ifade edilmişti. Bu durumun çözülmesi için çeşitli teşvik ve destek çalışmaları devam ederken hala turizm sektörünün eski canlı günlerine geri dönmemesi dikkat çekiyordu. Yapılan kampanyalar ve çözüme kavuşturulan dış ülkeler sorununun ardından sektörün bu yıl toparlanma sürecine girmesi beklenirken gelecek yıl ve sonraki dönemlerde bu sorunun tamamen ortadan kaldırılması, turizm sektöründe yaşanan sorunların ortadan kaldırılması bekleniyor. 

Turizm sektöründe yaşanan bu tür sorunların ortaya çıkmasına ve dikkat çekmesine rağmen yapılan incelemeler sonrasında hala turizm alanında otel yatırımlarının ve çeşitli projelerinin artarak devam etmesi dikkatleri çekiyor. Bunun ardından Ekonomi Bakanlığı şimdiye kadar toplam 305 proje için yatırım teşvik belgesi düzenleyince sektörde ortaya çıkan umutların gelecek için oldukça fazla olduğu ortaya çıktı. Yapılan yatırımların büyük bir kısmının bugünün şartları için değil gelecek için yapıldığı belirlendi. Sabit yatırımlı projelerin maliyetinin ortalama 4.6 milyar lira olduğu belirlendi. 

Projelerin tamamlanmasının ardından 13 bin 500 kişiye ek istihdam sağlaması da planlananlar arasında yer alıyor. Tamamlanması için bekleyen projelerin çok büyük bir kısmının otel yatırımı olduğu dikkat çekerken bu konuda ilerleyen yıllarda sektörün tekrar toparlanma ve eskisinden daha iyi seviyelere gelme umudu taşıdığı dikkat çekti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.