Ana SayfaEkonomi300 Milyon Euroluk Kredi Kesinleşti

300 Milyon Euroluk Kredi Kesinleşti
3

-

Ukrayna’da Metro Projesini Türk Firma Hayata Geçirecek

Ukrayna’da üretilecek metro projesini Türk firmanın inşa edeceği öğrenildi. Dnipro şehrinde yapılacak metro inşaatını Limak İnşaat hayata geçirecek. Limak İnşaat’ta Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasıyla, Avrupa Yatırım Bankası toplam 300 milyon Euroluk kredi desteği verecek.

Konuyla ilgili açıklamayı Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Sözcülüğü yaptı. Buna göre Ukrayna Hükümeti ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası kredi desteği için masaya oturdu. Masadan kredi desteği anlaşmasını imzalayarak kalkan taraflar, böylece Dnipro şehrinde üretilecek metro inşaatı için kaynak oluşturmuş oldu.

İKİ BANKA 152’ŞER MİLYON EURO KREDİ SAĞLAYACAK

Yapılan açıklamaya göre Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Avrupa Yatırım Bankası metro projesine 152 milyon Euroluk kredi aktaracak. Toplam kredi miktarı ise 300 milyon Euroyu aşacak.

4 YILDA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko anlaşma ardından açıklama yaptı. Devlet Başkanı metronun üretim süresinin yaklaşık 4 yıl süreceğini belirtti.

Petro Poroşenko metronun tüm olumsuzluklara rağmen en kısa sürede tamamlanmasını öngördüklerini açıkladı. Söz konusu olumsuzlukları Ukrayna’nın ekonomik gücüyle ve siyaset anlayışıyla aştıklarını ifade eden Petro Poroşenko, “Dnipro kentindeki bu ulaşım projesi, Avrupa Birliğiyle ortak hareketimizin sembolüdür” dedi.

İHALE BEDELİ 224 MİLYON EURO

Ukrayna’nın Dnipro kentinde ilk etapta tamamlanan metro 7,82 kilometreden oluşmaktaydı. 1995 senesinde hizmete açılan bu metronun diğer etaplarını ise Limat İnşaat üretecek. Bu kapsamda yapılan sözleşme doğrultusunda inşa edilecek metro ihale bedelinin 224 milyon Euro olduğu kaydedildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol