Ana SayfaGündemŞehit Ailelerine Özel Konut Kredisi

Şehit Ailelerine Özel Konut Kredisi

-

Hükümet tarafından şehit aileleri için verilen destekler devam ediyor. Bunun ardından şehit ailelerine 102 milyon lira civarında konut kredisinin verilmesi planlanıyor. 

Şehit ailelerine, dul ve yetimlere devlet tarafından verilen desteklerin hız kesmeden devam ettiği öğrenilirken son zamanlarda Resmi Gazetede yayınlanan yeni bir karar sonrasında konut kredisinin verileceği açıklandı. faizsiz konut kredisi için yönetmelik üzerinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kişilere hak sahipliği konusunda belge verilmesi halinde faizsiz kredi imkanı sağlanabilecek. Ancak bu süreç içerisinde kurum tarafından aylık bağlanamamış olan kişilerin seçilmesi tercih sebebi olarak değerlendiriliyordu. 

Yapılan yeni yönetmelik değişikliğinin ardından artık faizsiz konut kredisi için aylık bağlanmama şartının aranmadığı açıklandı. Yapılan kurum değerlendirmelerinin ardından düşük maluliyet derecesinin karşılığı olarak aylığın dörtte biri tutarındaki oran başlangıçta taksit olarak değerlendiriliyor. Taksit tutarının eksiksiz ve aksatılmadan banka şubelerine yatırılmasının ardından şehit yakınlarının da istedikleri evi daha kolay imkanlarla satın almaları için bazı fırsatların sunulduğu açıklandı. 

Devlet tarafından destek anlamında verilen kredilerden son 25 yıllık zaman içerisinde 14 bin 255 kişinin sorunsuz olarak yararlandığı öğrenildi. Bu yıl verilecek olan kredi miktarı şimdiden merak konusu olmuştu. Yapılan çeşitli düzenlemelerin ardında 2017 yılı için kredi miktarı açıklandı. Bu yıl faizsiz kredi için 102 milyon lira kredi uygulanmasına karar verildi. Sadece ocak ayı içerisinde kredi imkanlarından 115 kişinin yararlandığı ve 11 milyon 622 bin lira oranında bir kredinin kullanıldığı açıklandı. Yapılan bu düzenleme sonrasında hak sahibinin istediği yerden istediği konutu alabilmeleri sağlanacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol