Ana SayfaGündem4C'lilere Ve Taşeronlara Kadro Müjdesi!

4C’lilere Ve Taşeronlara Kadro Müjdesi!
4

-

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan son açıklamalara göre 4C’lilere ve taşeronlara kadro verilmesi için gerekli  tüm çalışmaların başlatıldığı belirtildi. 

Taşeron çalışanların yıllardır büyük bir heyecanla bekledikleri kadroya geçmeleri konusunda umut ışığı olacak olan çalışmaların nihayet başlatıldığı açıklandı. Geçtiğimiz günler Öz Orman Sendikası tarafından 15 Temmuz darbe girişimi ve küresel satranç isimli bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantının hemen ardından Başbakan Binali Yıldırım uzun bir konuşma yaptı. Yapmış olduğu konuşmalarda uzun süredir çözüm üretme konusunda gerekli olan çalışmaların başlatılması için gerekli talimatları verdiğini açıkladı. 

Bir süredir geçici orman işçilerinin bazı sorunlarının olduğu gündeme taşınıyordu. Bu konuda geçici orman işçilerinin sorunlarını çözecek yeni çalışmaların başlatılacağını özellikle belirtti. Yapmış olduğu açıklamalarda ‘Türkiye’de mevsimlik işçi, taşeron işçi, 4C’li, geçici işçi ve buna benzer çalışan pek çok işçinin olduğunu biliyoruz. Bir süredir üzerinde nasıl bir çalışma yapabiliriz diye düşünüyorduk ve sonrasında herkesi mutlu etmek için bazı düzenlemelerin yapılmasına karar verdik. Bu konuda ben gerekli talimatları verdim. Görüşmeler devam ediyor. İnşallah herkes için uygun bir çözüm bulabiliriz. Biz bu konuda şimdiye kadar hiçbir sorunu çözümsüz bırakmadık. Bundan sonra da bırakılmaması için elimizden geleni yaparız’ ifadelerini kullandı. 

Merkezde ve taşra bölgelerde olmak üzere toplam 44 bin orman işçisinin olduğu belirlendi. Bu durumda yapılan özverili çalışmaların ardından 15 yıllık süreç içerisinde ormanlardan elde edilen varlık oranlarının bir buçuk milyon hektar oranında arttığını belirtti. Ülke için gerekli olan ağaç servetleri de artırılırken verdiği müjdelerle dikkat çekti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol