Ana SayfaEkonomiATO Başkanı: Doğru İş ve İşçi Buluşunca İstihdam Sorunu Kalmayacak

ATO Başkanı: Doğru İş ve İşçi Buluşunca İstihdam Sorunu Kalmayacak
A

-

Ülke genelinde gerçekleştirilen istihdam seferberliği kapsamında açıklama yapan Ankara ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara iş arayan kadar işçi arayan firma olduğunu ancak doğru iş ve işçi buluşmadığı için istihdam sorunu yaşandığını aksi halde istihdama dair bir problemin yaşanmayacağını belirtti. Bu problemin yakın zamanda çözüleceğine inandığını söyleyen Baran, istihdam probleminin ülkenin ekonomisine ve insanların yaşam standartlarına olumsuz etkileri olduğunu, ancak bu problemin çözülmesi ile daha güzel günlerin geleceğini söyledi.

Doğru İş ve İşçi Buluşmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında açıklamalarda bulunan Baran, ATO’nun istihdam seferberliği konusunda özveri ile çalıştığını ve Ankara’daki istihdam sorununu çözmek için çalıştığını söyledi. Ankara’da yaklaşık olarak 200 – 250 bin civarında farklı iş kollarında iş arayan işsiz vatandaşın olduğunu belirten Baran, buna rağmen aynı şekilde 200 – 250 bin kadar işçi arayan farklı sektör temsilcilerinin de olduğunu söyledi. Bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirten Baran, bu duruma göre doğru iş ve işçinin buluşamadığını bu problem çözüldüğünde Ankara’nın istihdam probleminin kalmayacağını söyledi. Meslek liseleri ve eğitim sisteminde yapılacak yenilikler ile bu sıkıntıların çözülebileceğini söyleyen Baran yakın gelecekte istihdam sorununun kalmayacağını savundu.

2017 Yılı Çok İyi Geçecek

2016 yılında Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, ancak ülkenin üzerindeki kara bulutlar dağıldıktan sonra Türkiye’nin Dünya’da yükselen yıldız haline geleceğini söyleyen Baran, 2017 yılının çok daha iyi geçeceğini, kötü günlerin yavaş yavaş geride kaldığını yapılan ekonomik ve sosyal çalışmaların bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol