Ana SayfaEkonomiAraç Kiralama Sektörünün Büyüklüğü 23 Milyar TL

Araç Kiralama Sektörünün Büyüklüğü 23 Milyar TL
A

-

Araç Kiralama Sektörü Verileri

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği oprerasyonel araç kiralama sektörüne ait 2016 yılını raporu yayınladı. Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin yayınladığı verilere göre oto kiralama sektörünün 2016 yılında aktif büyüklüğü ve sektör yatırımları artarken sektörün vergilerle ülkemize sağladığı destek de artış gösterdi.

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) raporuna göre araç kiralama sektörünün araç sayısına 2016 yılında 147 bin adet yeni araç eklendi. 2016 yılında 147 Bin aracı filosuna katan araç kiralama sektörünün toplam araç sayısı 2016 yılında 330 Bin 600 araca ulaştı.

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) raporuna göre 2016 yılında araç kiralama sektöründe 10 Milyar 885 Milyon TL’lik araç yatırımı yapıldı. TOKKDER’in yayınladığı rapora göre yapılan yatırımlarla beraber araç kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 23 Milyar TL’yi aştı.

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin yayınladığı verilere göre araç kiralama sektörünün vergi ödemeleri 2016 yılında artış gösterdi. 2015 yılında KDV, MTV ve ÖTV dahil 4 Milyar TL vergi ödeyen araç kiralama sektörünün 2016 yılında ödediği vergi miktarı yayınlanan rapora göre 4 Milyar 950 Milyon TL’ye ulaştı.

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’n yayınladığı rapor ışığında sektörü değerlendiren ALD Automotive Satış ve Pazarlama Direktörü Berk Mumcu araç kiralama sektörünün 2017 yılında büyümeye devam edeceğini belirtirken ÖTV artışlarının etkisi ile araç kiralama taleplerinde artış yaşanacağını da belirtti. Ayrıca ALD Automotive Satış ve Pazarlama Direktörü Mumcu sektörün önünün açılması halinde sektörün daha da büyüyeceğini belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol