THY’den Rusya’ya 2 Yeni Sefer

0

Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından gerilim içerisinde geçen süreçten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesi ile iki ülke arasındaki hava yumuşamaya başlamıştı. 2016 yılının Türkiye açısından zorlu geçmesinin en önemli sebeplerinden biri olan ekonomik problemlerde oldukça etkili olan Rusya uyguladığı gümrük kotası ve turist göndermemesi ile oldukça sıkıntılı süreçlerden geçilmesini sağlamıştı. İki ülke arasında havanın yumuşaması ile birlikte yavaş yavaş ihracatta hareketlilik yaşanırken Rus turistler ile ilgili sevindirici haberlerde turizm temsilcileri tarafından gelmeye başladı.

Erken Rezervasyon

Özellikle Rus turistler için özel düzenlenen kampanyaları kaçırmak istemeyen Rus vatandaşları erken rezervasyon yaptırarak turizm sektörünü şimdiden sevince boğdu. Sektör temsilcilerinden alınan bilgilere göre Rus turistler bu yıl her zamankinin aksine Türkiye’ye daha erken vakitlerde gelme kararı aldılar. Türk Hava Yolları tarafından yapılan yeni açıklama Rus turistlerin ayak seslerinin yakından duyulmaya başladığının göstergesi oluyor.

2 Yeni Sefer

THY Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre Rusya’ ya halen devam etmekte olan Moskova, Soçi, St. Petersburg, Kazan, Rostov, Ekaterinburg, Stavropol, Astrakhan, Ufa ve Novosibirsk uçuş seferlerine ek olarak Voronej ve Samara şehirlerine de seferler düzenlenmeye başlayacak.

Haftada 3 Gün

Yapılan açıklamaya göre 4 Nisan 2017 tarihinden itibaren İstanbul – Voronej seferi ve 11 Nisan 2017 tarihinden itibaren İstanbul-  Samara seferleri haftada 3 gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

Açılışa Özel Fiyatlar

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre yeni seferler için açılışa özel fiyatlar uygulanacak. İstanbul’dan Samara’ya tüm vergiler dahil gidiş dönüş 159 dolar, İstanbul’dan Voronej’e ise tüm vergiler dahil 189 dolara seyahat edilebilecek.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın