KARDEMİR’den İstihdama Yüzde 10’luk Destek

0

KARDEMİR Mevcut Personelinin Yüzde 10’u Kadar İstihdam Kararı Verdi

Karabük Demir Çelik Fabrikaları yeni istihdam yapacağını açıkladı. KARDEMİR yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına işaret ederek, fabrikadaki toplam personel sayısının yüzde onluk bölümü kadar yeni istihdam yapacağını açıkladı.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları bu yeni istihdam haberini yazılı olarak ilan etti.

Yapılan yazılı açıklamada KARDEMİR olarak yatırımların devam ettiğinin altı çizildi. Bu kapsamda üretim kapasitesinin yükseldiği ve üretimde yelpazenin genişlediği bildirildi.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları sektörde saygın işletmeler arasında yer alırken özellikle katma değeri yüksek çıktılarla da dikkatleri çekmekteydi. Karabük Demir Çelik Fabrikaları tarafından yapılan açıklamada bu noktaya da dikkat çekilerek, yeni istihdam kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan seferlik sonrasında alındığı kaydedildi.

Buna göre Karabük Demir Çelik Fabrikaları İŞKUR’a kayıtlı, 1987 yıllında ve sonrasında doğan, Karabük’e kayıtlı, ilgili önlisans programından mezun alan kişileri bünyesinde istihdam edeceğini açıkladı. Bu şartlar yanında erkek adaylarda askerliğin tamamlanmış olması da yer aldı.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları personel alımlarını yeterlilik sınavı sonrasında yapacağını da açıklamasına ekledi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE YER ALACAK

Bu açıklama yanında farklı bir konu hakkında da bilgi aktarıldı. Her İle Bir Okul kampanyasına katılan Karabük Demir Çelik Fabrikaları, Karabük Milli Eğitim Müdürlüğüyle 2014 yılında imzaladığı protokol çerçevesinde; KARDEMİR Anadolu İmam Hatip Lisesiyle, Külliyesinin inşaat maliyetinin şirket tarafından karşılanacağını belirtti. Karabük Demir Çelik Fabrikaları AŞ. böylelikle hem istihdama katkı sağladı hem de sosyal sorumluluk projesinde önemli bir rol üstlendi.

32 DERSLİKLİ OKUL

KARDEMİR Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Külliyesi, Kababük’ün Yenişehir mahallesinde, yedi buçuk dönüm bir arazi üzerine inşa edilecek. Ve lisede toplam 32 adet derslik bulunacak. Söz konusu okulun temel atma töreni ise 3 Nisanda düzenlenecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın