Mayhoola Boyner’deki Payını Yükseltti

0

Mayhoola’nın Payı Yüzde 42,7’ye Çıktı

Mayhoola for Investments LLC ile bir süredir görüşme halinde olan Boyner Holding anlaşmayı imzaladı. Buna göre Mayhoola, Boyner’e 173,1 milyon liralık yatırıma imza attı. Şirket bu yatırımla Boyner’deki hissesini yüzde 12 oranında arttırmış oldu.

Anlaşma öncesinde Mayhoola for Investments LLC’nin şirketteki payının yüzde 30,7’lik oranda olduğu kaydedildi. Anlaşma sonrasındaki pay ise yüzde 42,7’lik orana yükselmiş oldu.

Yapılan anlaşma sonrasında Boyner A.Ş.’in yönetim kontrolünde herhangi bir değişiklik meydana gelmedi.

Şirketin yönetiminde kontrol değişmedi fakat ortaklık konusunda meydana gelen değişiklik sonrasında, Mayhoola yönetimde bir kişiyle değil üç kişiyle yer alacak.

Yapılacak değişiklikle birlikte Boyner’in yönetim kurulunda üç tanesi bağımsız toplam 9 üyeden, üç tanesi Mayhoola’yı temsil etme yetkisine sahip olacak.

İLK SİNYALLER ŞUBAT BAŞINDA VERİLMİŞTİ

Boyner 2017’nin şubatının ilk günlerinde sermayesini arttırma kararı aldığını duyurmuştu. Bu kapsamda 57,7 milyon liralık sermaye yüzde 346,62 oranından yükseltilmişti. Son durumda şirketin sermayesi 257,7 milyon lira olmuştu. Şirket yaptığı açıklamada yönetimin güçlendirilmesi adına İcra Komitesinin kurulmasına da karar vermişti. Bu karar Borsa İstanbul’a da iletilmişti.

Bu süreçte Boyner, Mayhoola For Investments ve diğer kurumsal yatırımcılar ile görüşme yapacağını bildirmişti. Bu açıklamalar ardından Mayhoola For Investments ile anlaşma imzalayan Holding yüzde 30,7’lik paya sahip olan ortağın payı yüzde 42,7’lik orana yükselmiş oldu.  

Boyner aldığı kararla yeni bir icra kurulunun oluşturulmasını ön gördü. Bu kapsamda yönetimdeki icracı miktarının azaltılacağını ve yönetime bağlı olarak çalışacak yeni icra komitesinin oluşturulması kapsamında üç yeni üyenin atandığını da ilan etti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın