Ana SayfaEkonomiTHY Dış Hatlarında Unutulan Eşyalar Yeni Sahiplerini Bulacak

THY Dış Hatlarında Unutulan Eşyalar Yeni Sahiplerini Bulacak
T

-

7 Tır Unutulan Eşya Yarın Satışa Sunulacak

Türk Hava Yolları yolcularının uçakta ve bekleme salonlarında unuttukları eşyalar bir yıl bekletiliyor. Bir yılsonunda ise bu eşyalar açık arttırma ile satışa sunuluyor. İşte bu eşyalar yarın yeni sahiplerini bulacak.

Unutulan eşyalar içerisinde ise yok yok. Elektronik eşyalardan giyim eşyalarına kadar birçok eşya için satış süreci yarın itibariyle başlayacak. Alınan bilgilere göre satış İstanbul’un Avcılar İlçesinde yapılacak.

Her yıl unutulan eşyalara talip olan iş adamı Alican Korkmaz, bu yılın ihalesini de almayı başardı. 2016 yılında dış hatlar uçakların ve bekleme salonlarında unutulan eşyaların 8 tırı doldurduğu öğrenildi.

THY Dış Hatlar terminalindeki bu eşyalar yok fiyatına satılacak. Piyasa değerlerinin üçte bir fiyatına satılacağı öğrenilen ve satışa çıkarılacak bu eşyalara ilginin yüksek olması bekleniyor.

İş adamı THY Dış Hatlar terminalindeki unutulan eşyaların satışa sunulmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açılamasında ilk ihalenin babası tarafından kazanıldığının altını çizen İş adamı, bu işi 15 senedir kendinin yaptığını ifade etti. bu süreçte başlarda unutulan eşya miktarının 3 ile 4 tır arasında değiştiğini belirten Korkmaz, “Son yıllarda unutulan eşya sayısında ciddi bir artış meydana geldi. 3, 4 tır olan yıllık eşya sayısı, son senelerde 6,7 tırı doldurur hale geldi” dedi.

Eşyaların büyük bölümünün cep telefonu, notbook, şarj aleti, parfüm, çanta ve kıyafetlerden” oluşuyor diyen iş adamı, “Alıcılar için kârlı bir alış veriş olacak” demeyi de ihmal etmedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol