Ana SayfaEkonomiVolkswagen ve Tata Mutabakata Vardı

Volkswagen ve Tata Mutabakata Vardı
V

-

İki Dev Güçlerini Hindistan İçin Birleştirdi

Hindistan otomotiv sektöründe gelişmekte olan pazarlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Otomobilde dünya devleri güçlerini birleştirmeye hazırlanıyor. Volkswagen ve Tata Hindistan pazarı için uzlaştı.

Bu kapsamda yapılan görüşmeler neticelendi. İki otomobil markası işbirliği için anlaştı.

Otomobil sektörün devleri uzun bir süredir konuyla ilgili görüşmeler yapmakta, Hindistan pazarını masaya yatırmaktaydı. Teknoloji ve ekipman alanlarında anlaşmaya varan Volkswagen ve Tata markaları ilk adımı atarak, mutabakatı imzaladı.

Tata markasının üst düzey yöneticileri Alman markayla işbirliğine gidileceğinin sinyallerini çıkan haberleri doğrulayarak vermişti. Fakat konu hakkındaki açıklamanın ilerleyen zamanlarda yapılacağını belirtmişti.

Volkswagen geçen yılın son ayında dizel emisyonlarla gündeme gelmiş, büyük bir skandalın adresi olmuştu. İşte bu gelişme ardında aldığı yarayı sarmak için kolları sıvayan Alman devi Volkswagen, yeni pazar arayışlarına başlamıştır.

Volkswagen’in Tata öncesindeki iş birliği Suzuki markasıyla 2015 yılında sona ermişti.

Tüm bu gelişmeler yanı sıra Renault markasının fiyatlarıyla şampiyon olan otomobilleri de, dünya çapındaki otomobil sektöründe faaliyet gösteren şirketleri; sektörel bazda gelişme aşamasında olan pazarlara doğru itiyor.

Bu konuda sektörde deneyimli uzmanlar, fiyat açısından performansı iyi olan araç markalarının böylelikle büyüme kaydedeceğini ifade ediyor.

Volkswagen bu noktada Çin pazarını da inceliyor. Ülkedeki düşük maliyetler ve yüksek piyasa potansiyeli markanın, Çin pazarına kısa sürede gireceğinin sinyalini veriyor. 2019 ile 2020 yıllarında uzak doğu ülkelerine Volkswagen’in düşük maliyetli araç sunması bekleniyor. Maliyetler ise 8 ile 10 bin Euro arasında olacak tahmini yapılıyor. Volkswagen’in önümüzdeki aylarda yapılacak fuar kapsamında Çin’e özel projesinin açıklanması da beklentiler arasında yer alıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol