Ekonomi Moody's Türkiye Turizmini Değerlendirdi

Moody’s Türkiye Turizmini Değerlendirdi

Son Güncelleme:

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s tarafından Türkiye turizmi hakkında açıklama geldi ve bunun ardından yükselişin beklendiği ifade edildi. 

Ekonomik sıkıntıların ardından Türkiye ekonomisi alınan önlemlerin ardından bir toparlanma sürecine girdi. Bu süreç hala devam ederken uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s tarafından Türkiye hakkında önemli açıklamaların bulunması dikkat çekti. Bu süreç içerisinde yaşanan sıkıntılara rağmen ortaya çıkan sonuçlar değerlendirildiği zaman Türkiye hakkında olumlu açıklamalar yapılması ve büyük beklentilerin olduğunun belirtilmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s tarafından yapılan son açıklamalara göre Türk bankalarının iyi sermayelendirilmiş konumda olduğunu ve yaşanan olumsuz durumlara karşılık hala bu durumun korunmasının dikkat çektiğini belirtmeleri ekonomik verilerin iyi durumda olduğunu bir kez daha gösterdi. Son yıllarda çeşitli sıkıntılarla birlikte sık sık karşımıza çıkan turizm sektörünün tekrar ayağa kaldırılması için şua toparlanma sürecinin gündeme geldiği belirtilirken bu durumda Moody’s tarafından Türkiye turizmi hakkında önemli değerlendirmeler yapıldı. Türkiye ile bölge ülkelerde meydana gelen olumlu adımlar, yaşanan sıkıntıların çözümünü oluşturan sürecin yakın zamanda turizm sektörünü de olumlu anlamda etkileyebileceği belirtildi. 

Kredi derecelendirme kuruluşu tarafından yapılan açıklamalara göre 2017 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 2.3 seviyelerinde bir büyüme hızına ulaşılacağı tahminleri yapılırken bu durumun 2018 yılında artarak yüzde 3 seviyelerine kadar ulaşması planlanıyor. Yapmış oldukları açıklamalarda Türk bankaların sermayelendirme aşamalarının iyi durumda olduğuna vurgu yapıldı. Ancak bu süreç içerisinde Türk lirasında meydana gelen değer kaybının ve ardından yaşanan kayıpların ekonomide yine birtakım endişeleri de beraberinde getirebileceğine vurgu yapıldı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler