Ekonomi İyi Tarım Uygulamaları Desteğinden Yararlanacaklar! Son Gün 17 Mart

İyi Tarım Uygulamaları Desteğinden Yararlanacaklar! Son Gün 17 Mart

Son Güncelleme:

İyi Tarım Uygulamaları Desteği İçin Geri Sayım Başladı

İyi tarım uygulamaları desteği imkanından yararlanmak isteyenleri Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı uyardı. Söz konusu destek başvurularının 3 Şubatta başladığına işaret eden Başkan, son başvuru tarihinin 17 Mart olacağının altını çizdi.

Şemsi Bayraktar başvuruların ifade edilen tarihin mesai bitimine kadar yapılabileceğini belirtti.

Bu kapsamda çiftçilere verilecek desteğin sebze ve meyve üreticileri dekar başına 50 TL, sera üretimi yapanlar 150 TL, süs ve sağlık sektöründe kullanılacak bitkileri üreten çiftçiler 100 TL şeklinde olacağı açıklandı.

SİSTEME KAYITLI OLMAK ŞART!

Şemsi Bayraktar iyi tarım uygulamaları desteklerinin, 2016 senesine ait destekler arasında yer aldığını ifade etti. Bu kapsamda sağlanacak desteklerden Örtü Altı Kayıt Sistemine kayıtlı olan çiftçilerin yararlanacağına da işaret eden Bayraktar, uygulama sertifikası şartını da dile getirdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı destek ödemelerinin nasıl yapılacağına dair de açıklama yaptı. Buna göre destek tutarlarının hesaplanmasında Çiftçi Kayıt Sistemi veri tabanına işlenen tarım arazinin toplam alanı baz alınacak. Bu noktada yetkili kurumlar tarafından sertifika verilen Örtü Altı Kayıt Sistemi veri tabanına yapılan kayıtlar, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne işlenecek. Sistem tarafından söz konusu olan tarım arazilerinin büyüklüğü hesaplanarak destek miktarı belirlenecek.

BAŞVURUNUZU SON GÜNE BIRAKMAYIN

İyi tarım uygulamaları destek başvuruları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin il ve ilçe şubelerine yapılacak. Son başvuru gününde müdürlüklerde olası yoğunluğa işaret eden Şemsi Bayraktar, “Çiftçilerimiz başvurularını son güne bırakmamaya özen göstersin” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler