Ana SayfaEkonomiHarman’ın Yeni Sahibi Samsung Oldu

Harman’ın Yeni Sahibi Samsung Oldu
H

-

Samsung 8 Milyon Dolara Satın Aldı

Samsung bir yıllık süreç ardından müzik sistemlerinde dünya devi olarak gösterilen Harman International Industries’ı satın aldığını açıkladı. Harman International Industries’ın, Samsung’a maliyeti 8 milyar dolar olarak kaydedildi.

İLK SİNYALLER 2016’DA VERİLMİŞTİ

2016 yılında müzik sistemleri devi olan Harman International Industries şirketiyle ilgilenmeye başlayan ve satın alacağını duyuran Samsung, satın alma anlaşmasının imzalandığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada Harman International Industries’ın 8 milyon dolara satın alındığı bildirildi. Samsung ve söz konusu şirketin bilgi birikiminin birlikte değerlendirileceği alanlar içinde akıllı araç sistemleri gösteriliyor. Satın almadaki yasal prosedürlerin tamamlanması ardından ses sistemlerinde lider olan şirketin araç içi ses sistemlerine yenilerini eklemesi bekleniyor.

RAKİPLERİNE FARK ATMAYI HEDEFLİYOR

Teknolojideki rekabet ortamı her geçen gün biraz daha fazla hissedilirken Samsung, bu satın alma anlaşmasıyla rakiplerini geride bırakacak projeler üretmeye hazırlanıyor. Bu konuda Samsung’un karşısındaki rakipleri ise Apple ve Google olarak gösteriliyor.

Samsung tarafından alınan şirketin yönetiminde herhangi bir değişikliğin söz konusu olamayacağını açıkladı. Açıklamayı satın alınan şirketin CEO’su yaptı. CEO Dinesh Paliwal, Harman International Industries’deki görevine devam edeceğini belirterek, teknoloji devine tedarikçi olarak destek vermeyi sürdüreceklerini açıkladı.

SES VE GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİNDE LİDER

Amerika merkezli olan Harman International Industries ürettiği ses ve görüntü sistemleriyle dikkat çekmekteydi. Bu kapsamda kurumsal otomasyonda ve bağlantılı hizmetlerinde lider şirketler arasında yer almaktaydı. Alınan bilgilere göre Harman International Industries yalnızca ses ve görüntü sistemlerinde değil; güvenlik alanında ve diğer elektronik ürünlerinde de üretim yapıyor. söz konusu şirketin ürünlerini çok sayıda araç markası araçlara dahil ediyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol