Ana SayfaEkonomiErdoğan: Bitti Denilen Ekonomide Para Harcamadan İş Yapıyoruz

Erdoğan: Bitti Denilen Ekonomide Para Harcamadan İş Yapıyoruz
E

-

Rusya ziyareti dönüşünde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ekonomisi hakkında kötü senaryolar çizildiğini ve bu konuda pek çok alanda karalama kampanyalarının yürütüldüğünü, ekonomisi kötü olan bir ülke bu çalışmaların yapılmasının imkanı olmadığını, bu ülke hakkında kötü senaryolar çizenlerin dönüp yapılan işlere bakması gerektiğini söyledi. Kısa süre içerisinde pek çok önemli projeye imza atıldığını ve bu projelerin dünya çapında işler olduğunu söyleyen Erdoğan, dünya markası yatırımların gerçekleştirildiğini bu çalışmaların Türkiye’yi dünyaya tanıtacak birer örnek olduğunu söyledi.

Para Harcamadan Yapıyoruz

Rusya dönüşü yaptığı açıklamada basın mensuplarına yapılan çalışmaları anlatan Erdoğan, şimdiye kadar Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi İstanbul trafiğini rahatlatan bir projeye imza atıldığını, Osman Gazi Köprüsü’nün tamamlandığını, Avrasya Tüneli gibi dünyaya örnek olan bir projeye imza atıldığını, Marmaray ile kolay ulaşımın adresi olduklarını ve yakında 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de temellerinin atılacağını söyledi. Tüm bu projeler tamamlanırken ekonomisi battı denilen Türkiye’nin cebinden para çıkmadığını belirten Erdoğan, bu kadar kısa sürede bu çalışmaların yapılmasının ekonomisinin çöküşe geçtiğinin değil büyüme içerisinde olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

İstihdam Sağlandı

Ülke genelinde ciddi bir ekonomik savaş yaşandığını ancak istihdam seferberliği ile kısa sürede toparlanma yaşandığını belirten Erdoğan, valileri bu konuda görevlendirdiğini ve kesin neticeyi yakın zamanda alacağını söyledi.  Kısa süre içerisinde 413 bin 444 artı istihdam sağlandığını belirten Erdoğan hedefin kısa süre içerisinde 1,5 milyon kişiye istihdam sağlamak olduğunu yaz aylarının gelmesi ile mevsimlik işçiliğin olması ile istihdam da artış yaşanacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol