Ana SayfaEkonomiHollanda Markaları Boykot Ediliyor! Hangi Markalar Hollanda Malı?

Hollanda Markaları Boykot Ediliyor! Hangi Markalar Hollanda Malı?
H

-

Protestonun Adresi Hollanda Markaları!

Hollanda ile yaşanan gelişmeler ardından vatandaş ülkenin Türkiye’deki ürünlerini ve markalarını almamak için birleşti. İç piyasada satışa sunulan Hollanda merkezli ürünleri almamakta kararlı görünen vatandaşlar tepkilerini böyle gösterdi.

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen vatandaşlar ülkenin Türk Bakanlara yaptıklarını ve gurbetçi vatandaşlara uyguladığı şiddeti protesto ederek, Hollanda malı markaları almayacakları konusunda birleşti. Hollanda malı markaları merak edenler zaman kaybetmeden araştırmaya başladı.

Türkiye iç piyasasında bulunan Hollanda malı ürünler ise şöyle:

Türkiye’nin ticaret yaptığı ülkelerin başında gelen Hollanda, Türkiye’de birçok sektörde kendini gösteriyor.

Bu kapsamda gıda sektöründe ülkeye ait olan markalar özellikle sakız ve şeker alanında kendini gösteriyor.  Perfetti tarafından iç piyasaya sunulan markalar arasında Vivident, Mentos, Broklyn ve Big Babol gibi markalar yer alıyor.

Hollanda’nın Türkiye’deki finans kuruluşları arasında ING Bank bulunuyor. Ülkenin sigortacılık alanındaki faaliyetleri ise NN Sigorta ile devam ediyor. Turizm şirketleri incelendiğinde KLM Royal Dutch Airlines ile Martinair Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler arasında bulunuyor.

Hollanda, Türkiye otomotiv sektöründe DAF marka kamyonla ve Uzel Massey ferguson traktörle kendini gösteriyor.

Vatandaşın protestolarından en fazla tepkiyi ülkenin akaryakıt şirketlerinin alması bekleniyor. Hollanda, Shell ve Tamoil akaryakıt istasyonlarıyla Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Philips markası da ülkeye ait olan markalar arasında en çok tüketilen marka olarak kayda geçiyor.

Tüketimin protestolarla düşeceği diğer bir alan ise temizlik ürünleri olarak gösteriliyor. Temizlik ürünlerinde lider konumda bulunan Unilever’in bir bölümü de ülkede üretiliyor. Unilever Türkiye’deki iç piyasada kendini hem temizlik hem de gıda sektöründe gösteriyor. Unilever dahilinde yumoş yumuşatıcı, cif, domestos ve dove gibi temizlik ürünleri yer alırken, gıda alanında mutfaklarda çokça kullanılan knor, lipton, sana margarin, calve ve carte dor gibi ürünler raflarda yer alıyor.

Giyim sektöründe C&A Hollanda markası olarak faaliyet gösteriyor. Bunun yanında Head markası da ülkeye ait ürünler arasında ilk sıralarda yerini alıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol