Ana SayfaEkonomiUkrayna İle İmzalar Atılıyor

Ukrayna İle İmzalar Atılıyor
U

-

Türkiye hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, iki ülke arasındaki ilişkilerin bundan sonraki süreçte daha iyi olması için çaba gösterileceğini, ülkeler arasındaki pasaportsuz gerçekleşecek seyahatlerin büyük kolaylık sağlayacağını bu konu ile ilgili imzaların Türkiye ziyareti sırasında atılacağını söyledi. Ukraynalıların Türkiye’nin turizm imkanları hakkında bilgili olduğunu ve bu fırsatları değerlendirmek istediklerini belirten Groysman, iki ülke arasında ilişkilerin stratejik düzeyde olduğunu dostane ilişkilerin devam etmesi için her iki tarafından elinden geleni yaptığını, ekonomik ve beşerî alanda ilişkilerin gelişmesinin çok büyük artılar sağlayacağını söyledi.

Ticaret Hacmi

İki ülke arasındaki ticaret hacmi hakkında da bilgi veren Groysman, geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 3,5 milyar dolar seviyesinde ticaret hacmi gerçekleştiğini, bu rakamın ilerleyen zamanlarda iki ülkenin ilişkisinin daha iyi olacağının işaretçisi olduğunu söyledi. Türkiye ziyaretinde heyetinde ticaretten sorumlu hükümet yetkililerinin de olacağını belirten Groysman, ziyareti esnasında kimlik ile ziyaretin yanı sıra ticari ilişkiler için de nelerin yapılabileceği konusunun gündem olacağını söyledi.

Pasaportsuz Seyahat

Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının 1 milyonun üzerinde olduğunu belirten Groysman, Türkiye’den Ukrayna’ya gelen turist sayısında da yüzde 28 oranında artış yaşandığını turizmde ikili ilişkilerin çok önemli olduğunu, bu fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ziyareti esnasında pasaportsuz seyahat imkanını sağlayan anlaşmanın imzalanacağını belirten Groysman, bu uygulamanın turizm imkanlarından faydalanmak için çok önemli olduğunu bu anlama kapsamında çok yönlü hava trafiği için karşılıklı uçak seferlerinin artırılması gerektiğini söyledi. Engellerin kaldırılması ile her ülkenin de zengin turistik imkanlarının vatandaşlara cazip geleceğini belirten Groysman, bundan sonraki turizm sürecinin daha hareketli geçeceğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol