Nükleer Enerjide İki Dev Güçlerini Birleştirdi

0

Nükleer Enerjide Türk ve Fransız Ortaklığı!

Nükleer mühendislik alanında lider şirketler arasında yer alan Fransız Assystem satış sonrasında Envy’in yüzde 51’ine sahip oldu. Nükleer santral mühendisliğinde ilk Türk şirketi olma unvanına sahip olan Envy, bu satışla gücüne güç kattı.

Fransız Assystem geçen yılın toplam gelirini bir milyar dolar olarak açıklamıştı. Bunun yanında Assystem, nükleer mühendislik alanında dünyanın en iyi beş şirketi arasında yer alıyor.

Hisse satışı ardından açıklama yapan Envy İş Geliştirme Direktörü Alper Yahşi, satış sonrasında daha geniş bir pazarda hizmet verebileceklerinin altını çizdi.

Assystem tarafından basın açıklamasında ise Envy’in hakim olduğu Türkiye ve bölge pazarına dikkat çekildi. Hisse alımıyla birlikte söz konusu pazardaki avantajlardan yararlanma imkanı elde ettiklerini kaydeden Assystem, bunun şirket için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

Fransız Assystem ve Türk Envy’in ortak açıklamasında Alper Yahşi’nin görüşleri yer aldı. Yahşi bu noktada, “Assystem Türkiye’ye ve Türk Mühendisliğine güvenini kanıtladı. İki şirket güçlerini birleştirerek uluslararası arenada daha etkin olacak” dedi.

İş birliğinde hem bilgi hem de tecrübelerin ortaya konacağını söyleyen Alper Yahşi, “Envy olarak Avrupalı ülkeler dahil bir çok ülkeye hizmet verme imkanına sahip olduk. Bu anlamda Türkiye’de üretilen projeler yurt dışına açılacak” şeklinde bir açıklama yaptı.

Assystem yetkilisi ise, Türkiye’deki nükleer programı şirketin desteklediğini ifade etti. Türkiye’de en büyük nükleer mühendislik şirketi olmak için ortaklığın kurulduğunu söyleyen Thomas Branche, dijital teknoloji ve güvenlik alanında iddialı olduklarını belirtti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın