THY’de Hedef “Ilımlı Büyüme”

0

THY, 2017’de Büyüme Hedefliyor

Geçtiğimiz yılı zararla kapatan Türk Hava Yolları, yeni yıla umutlu başladı. Erken rezervasyon ve kampanyalar hava ulaşımındaki trafiğin artmasına neden oldu. Yolcu sayısındaki artış hava yolu şirketlerinin rahatlamasını sağladı.

Türk Hava Yolları yeni yılda ılımlı bir büyüme içerisinde olmayı hedefliyor. bu konuda açıklama yapan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “2017 THY için ılımlı büyüme yılı olacak” şeklinde konuştu.

Türk Hava Yolları’nın yeni yıl beklentisinde büyüme odaklı olduğunu belirten Başkan İlker Aycı, bu noktada yönetim olarak bazı tedbirler aldıklarını açıkladı. Başkan İlker Aycı açıklamasında şirketin maliyetler noktasında sıkı şekilde kontrollerinin devam ettiğine vurgu yaptı. 2017 yılında “ılımlı büyüme” hedeflerinin olduğunu kaydeden Başkan, 2018 yılına dair hedeflerini de açıkladı.

“Türk Hava Yolları 2018 yılında, yıllık büyüme ortalamasını yakalayacak” şeklinde konuşan İlker Aycı, içinde bulunduğumuz yıldaki gelişmeleri de paylaştı.

İlker Aycı THY’nin erken rezervasyon dahilinde Nisan ve Mayıs aylarında yoğun bir taleple karşı karşıya kaldıklarını bildirdi. 2016 yılının nisan ve mayıs aylarına göre şimdiden yüzde 32’lik bir artış olduğunu söyleyen Aycı, ilerleyen dönemde yolcu sayısının daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

Bunun yanı sıra Türk Hava Yolları 2017 yılında kargo gelirini de arttırmayı hedefliyor. Türk Hava Yolları’nın üçüncü hava limanına taşınmasıysa şirkete ekstradan maliyet olarak geri dönecek. İlker Aycı açıklamasında taşınma maliyetinin 1,2 milyon dolardan başlayacağını kaydetti. “Bu rakam bir milyar 500 milyon seviyesine kadar artış gösterebilir” dedi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın