Ana SayfaEkonomiKatmerciler ve Limak Ortak Şirkette Güçlerini Birleştirdi

Katmerciler ve Limak Ortak Şirkette Güçlerini Birleştirdi
K

-

İki Dev Resmen Ortak Oldu

Katmerciler ve Limak Holding güçlerini ortak bir şirkette buluşturmaya karar verdi.

Katmerciler ve Limak Holding işbirliği anlaşmasını yaptıkları şirket için düğmeye bastı. Ortak şirketin kurulması için harekete geçen iki dev iş birliği anlaşmasını geçtiğimiz günlerde karşılıklı olarak imzalamıştı.

İşbirliği anlaşması için görüşme halinde olan iki dev şirket, imzaların atıldığı konusu hakkında önceden bir açıklama yapmıştı.

Foreks’de çıkan bir habere göre Katmerciler ve Limak Holding yeni şirket için bu gün yeniden bir araya geldi. Kurulacak şirketin Başkent merkezli olacağı da haberde yer aldı. Ankara merkezli şirketin kurulması için yasal işlemlerin bu gün başlatıldığı bildirildi.

Katmerciler son yıllarda iyi çıkış yakalayan şirketler arasında bulunmaktaydı. 2016 yılına dair konsolide bilançosunu açıklayan şirket, kârının 9,5 milyon lira olduğunu da bildirmişti. Katmerciler’in 2015 yılı kârı ise 18,6 milyon lirayı bulmuştu.

1985’DEN BU GÜNE KATMERCİLER

Katmerciler adını özellikle TOMA üreticisi olarak duyurmuştu. Aslında Katmerciler 1985 yılından bu güne faaliyet halinde olan köklü bir şirket olarak pazarda pay alıyor. Şirketin ürün çıktıları arasında özellikle itfaiye aracı, çevre bakım ve onarım aracı, taşımaya yönelik araçlar, savunma sanayisi araçları ilk akla gelenler oluyor.

SEKTÖRÜN EN ESKİ HOLDİNGLERİNDEN

Limak Holding ise alt yapı projeleri alanında kendini gösteriyor. Son dönemde İstanbul üçüncü hava limanındaki faaliyetleriyle kendinden söz ettiren Limak Holding, 1976 senesinden bu güne faaliyetlerini sürdürüyor. Bunların yanından Limak Holding yönetim kurulu başkanı Nihat Özdemir bir spor kulübünde başkan vekil koltuğunda da oturmuştu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol