Ana SayfaEkonomiSkandal Kararın Adresi Hollandalı Tur Operatörü Oldu!

Skandal Kararın Adresi Hollandalı Tur Operatörü Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Go Explore Adlı Tur Operatörü, THY Uçaklarını Kullanmama Kararı Aldı

  THY ‘Go Explore’ firmasıyla işbirliği içerisindeydi. Hollanda medyasında çıkan bir habere göre ‘Go Explore’ Türk Hava Yolları ile yaptığı iş birliğini sonlandırdı. Söz konusu tur operatörü Güney Afrika bölgesine yönelik uçuşlarda Türk Hava Yolları’nın uçaklarının kullanılmayacağını açıkladı.

  Hollandalı tur operatörünün aldı bu kararda Hollanda’nın Türkiye’ye yönelik uyguladığı yaptırımlar etkili oldu. Türk Hava Yolları’nı boykot etmeye hazırlanan tur şirketi kararı Hollanda basınında yer aldı.

  Geçen hafta içerisinde Hollanda’ya ziyaret için giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ülkeye inişine izin verilmemişti. Ülkeni Dışişleri Bakanı tarafından iptal edilen izin Türkiye cephesinde büyük tepki almıştı.

  Hemen bu çirkin davranışın ardından bir engelde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanına yönelik olmuştu. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın konvoyunun ilerlemesine izin vermeyen Hollanda, gerilimin yükselmesine neden olmuştu.

  Tüm bu yaşananlar ardından Türkiye’de gerek siyasiler gerek iş dünyası duruma sert şekilde tepki verdi. İki ülke arasında gerilim devam ederken, vatandaşlarda tepkiye dahil oldu. Hollanda malı markaları almamak için sosyal medyada bir araya gelen vatandaşlar, ülkenin markalarını deşifre ederek boykota başlamıştı.

  Hollanda’nın Türk Bakanlara yönelik yaptığı çirkin davranışlara iş dünyanın tepkisi de gecikmedi. İş dünyasının öncü kuruluşları konuyla ilgili açıklamalar yaparak, Hollanda’yı kınamıştı.

  Hollanda’nın Türk Bakanlara yönelik yaptırımlarına bu gün bir tepki kırmızı et üreticileri birliğinden geldi. Hollanda ırkı büyükbaş hayvanları istemediklerini bildiren Birlik, üreticilerle beraber aldıkları karar doğrultusunda; söz konusu ırkı Hollanda’ya göndermek için ilk parti hayvanı yola çıkardıklarını açıkladı. 

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...