Ana SayfaEkonomiGüneş Gözlüğü İle Temassız Ödeme Dönemine Giriyoruz

Güneş Gözlüğü İle Temassız Ödeme Dönemine Giriyoruz
G

-

Temassız Ödemede Bir İlk Olacak!

Visa temassız ödemede yeni dönemin sinyalini verdi. NFC ile temassız ödeme yapabilme imkanı tanıyan güneş gözlükleri görücüye çıktı.

Bu gözlükle kullanıcılar kart kullanmadan sadece güneş gözlüğü takarak ödeme yapma imkanına kavuşacak.

NFC teknolojisi kart tüketicilerinin hayatını her geçen yıl biraz daha kolaylaştıran projelerle karşımıza çıkıyor. Fakat be defa temassız kart kullanımında sınırlar zorlanmış durumda! Klasik güneş gözlüğünü ödeme aracına dönüştüren NFC teknolojisi, ilk tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtıma katılan kullanıcıların bu güneş gözlüklerine olan ilgisi oldukça yüksek oldu.

NFC teknolojisi klasik güneş gözlüğünün formatında bazı değişiklikler yaptı. Sistemde yer alan ayrıntılar ise şöyle açıklandı.

Kartsız ödemede yeni dönemin başladığının sinyalini veren bu güneş gözlükleri NFC teknolojisi sayesinde visa kart işlevini görür hale getirildi. NFC teknolojisi bu noktada güneş gözlüğünün ilk örneğini tanıttı. Bu tanıtım ardından kullanıcılarını arttırmayı hedefleyen teknoloji, ilerleyen dönemde tüm dünyada bu güneş gözlüklerinin kullanılması için düğmeye bastı.

NFC teknolojisine sahip güneş gözlüklerini özellikle sörfçülerin kullanması bekleniyor. Hedef kitle arasında plajda güneşlenenler ve çocuk sahibi olan kişilerde yer alıyor.

Düşünüldüğünde plajda güneşlenen bir kişinin cüzdan taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıracak bu teknoloji, çocuk sahibi olan kişileri de cüzdan ve kart arama derdinden kurtarıyor.

İlk örnek temassız ödeme kolaylığı sağlayan güneş gözlükleri sörf yarışmasında test edilecek. Kullanıcılar Quiksilver Pro ve Roxy Pro yarışmalarının sörfçüleri olacak. Avustralya’da yapılacak bu yarışmalar NFC teknolojisinin kullanım oranını yükseltecek, iyi bir reklam çalışması olacak. Sörfçülerin kullandığı ilk örnekler insanlar tarafından rahatlıkla gözlemlenecek.

Tanıtım sonrasında söz konusu gözlüklerin piyasada ne zaman yer alacağına dair bir bilgi ise şimdilik paylaşılmadı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol