Ana SayfaEkonomiErmut: 2017’de Yatırım Yağacak

Ermut: 2017’de Yatırım Yağacak
E

-

Fransa’da yaptığı açıklamalar ile 2017 yılından ümitli olduğunu belirten Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, gayrimenkul sektöründe geçmiş dönemlere göre büyük değişiklik yaşandığını, eskiden öncelikli sektörler arasında görülmediğini, birim olarak kendilerinden katma değerli ve sıfırdan yatırım getirmelerinin beklendiğini ancak gayrimenkul sektörünün artık bu işlerde önemli bir parça haline geldiğini söyledi. Türkiye’nin son dönemlerde gayrimenkul konusunda ciddi yatırımları üzerine çekmeye başladığını belirten Ermut, global düzeydeki gayrimenkul yatırımlarının artık önemli bir gündem maddesi haline geldiğini bu gelişmelerin çok sevindirici olduğunu söyledi.

Yatırım Ortamında İyileşme

Türkiye’deki gayrimenkul sektörü hakkında açıklamalarda bulunan Ermut, 2002 yılına kadar ülke genelinde sadece 15 milyar dolar doğrudan yatırım alındığını, ancak 2002 yılından günümüze kadar geçen süreçte ise bu rakamın çok büyük artışlar göstererek 187 milyar dolara çıktığını, özellikle 2003 yılından itibaren hayata geçen reform programı kapsamındaki pek çok adımın ülkenin yatırım ortamında iyileşme göstermesini sağladığını ve yatırımcılarda farkındalık oluşturduğunu söyledi.

Yükseliş Devam Etti

Yapılan yenilikler ile gayrimenkul sektöründeki yatırımların yükselişe geçtiğini ve ivmesini koruduğunu belirten Ermut, doğrudan yatırımlarda zirvenin 22 milyar dolar ile 2007 yılında görüldüğünü, global yatırımlardan en fazla payın ise yüzde 1,36 oranı ve 18,3 milyar dolar ile 2006 yılında görüldüğünü sözlerine ekledi.

2017’de Yatırım Artar

2016 yılının zorlu geçtiğini ancak Türkiye’nin çok büyük bir sınavın altından başarı ile kalktığını söyleyen Ermut, zor zamanların artık geçmişte kaldığını, 2017 yılının çok pozitif geçeceğini geçen yıla oranla daha fazla doğrudan yatırım beklediklerini, 2015 yılındaki ortalamaları yakalamayı hedeflediklerini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol