Ana SayfaEkonomiAlman Milyarder Türk Lojistik Şirketine Talip Oldu!

Alman Milyarder Türk Lojistik Şirketine Talip Oldu!
A

-

Alman Milyarderden Türkiye Yatırımı!

Dünyanın en kapsamlı lojistik şirketi olarak gösterilen Kühne-Nagel, Türkiye kararını verdi. Kühne-Nagel Türkiye’de yatırım yapacağını açıkladı.

Hollanda’nın son zamanlarda Türkiye’ye karşı takındığı çirkin tavır ardından Almanya’da Hollanda’da destek veren söylemlerde bulundu. İşte bu süreç devam ederken Alman şirket Türkiye’de yatırım yapacağını duyurdu.

Lojistik alanında faaliyet gösteren Kühne-Nagel şirketi, siyasi gerilimi takmadan Türkiye’nin ekonomik göstergelerini baz alarak Türk lojistik şirketiyle satın alma görüşmelerine başladı. Zet Farma adlı şirketle irtibat halinde olan Alman şirketi kısa bir süre içerinde Türk şirketi satın almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda iki şirketinde resmi işlemler için harekete geçtiği öğrenildi. İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Zet Farma’nın tüm hisselerini almayı hedefleyen Alman şirket bu satın alma ile Türkiye pazarına kapı aralamayı amaçlıyor.  

Alınan bilgilere göre Türk lojistik şirketi Zet Farma’nın toplamda 400 kadar personeli aktif olarak hizmet veriyor. İlaç sektörünün lider markalarını bünyesinde bulunduran şirketin İstanbul kentinde toplam altı adet deposu olduğu öğrenildi.

Zet Farma’yı satın almak için harekete geçen Kühne-Nagel ise dünyanın her bir köşesinde faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda şirketin 100 ülkede pazara hakim olduğu ifade ediliyor. Şirket bünyesinde çalışan personel sayısı ise 70 binden fazla! Şirketin bin 200 kadar da ofisi dünyaya yayılmış durumda!

Özellikle deniz taşımacılığı alanında dünyanın en büyük çaplı şirketlerinden biri olan Kühne-Nagel, sadece bu alanda faaliyet göstermiyor şirketin hava taşımacılığı ve kara taşımacılığı alanlarında da şirketleri bulunuyor. Kühne-Nagel’in en fazla hissesine sahip olan kişi ise Almanya’nın dokuzuncu zengini olarak biliniyor.  Klaus-Micheal Kühne sahip olduğu servetle dünyanın gözdesi olarak hayatına devam ediyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol