Ana SayfaEkonomiAtaköy’e 5 Yılda 315 Milyon Dolarlık Yatırım!

Ataköy’e 5 Yılda 315 Milyon Dolarlık Yatırım!
A

-

Aşçıoğlu’dan Ataköy’de Dev Yatırım

Aşçıoğlu Grubu İstanbul Ataköy’de 3 farklı projede kendini gösterdi. 5 senelik zaman içerisinde Ataköy’e 315 milyon dolar gibi dev bir miktarda yatırım yapan Aşçıoğlu Grubu, hem kentsel dönüşümde hem de yurt dışında pazara girmek için incelemelerine devam ediyor.

Yurt dışında Londra ve Barselona gibi kentlerle ilgilenen Grup, Ataköy’deki proje sayısını 3’e yükseltti.

“Selenium Retro 9” projesi kapsamında iki blok inşa eden Aşçıoğlu Grubu, bölgeye 225 konut kazandıracak. Bu projenin yatırım miktarı ise 125 milyon dolar olarak kaydedildi. proje kapsamında üretilen konutların dörtte biri şimdiden satıldı. Proje dahilinde üretilen konut fiyatları 596 bin liradan başlarken, anahtar teslimleri için 2019’un haziranına işaret edildi.

Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu Ataköy konut projeleri hakkında açıklama yaptı. “Bölgede üretilen konut sayısı bin 100 adeti aştı. Grubumuz Ataköy bölgesinde geçen beş yıllık zaman içerisinde 315 milyon dolara mâl olan yatırımların adresi oldu. Bölgede ürettiğimiz konut projelerinin birincisi yeni sahiplerine kapılarını açtı. Selenium Retro ise bu yılın haziranında teslimlere başlayacak. Diğer projenin üretimiyse aralıksız devam ediyor” diyen Yönetim Kurulu Başkanı, yurt dışına açılacaklarının da sinyalini verdi. “Londra ve Barselona Grup için önemli kentler. Bu kentlerde araştırmalar ve incelemeler sürüyor” şeklinde konuşan Aşçıoğlu, yeni yılda bu kentlerde yatırıma geçebileceklerini belirtti.

Cenk Aşçıoğlu açıklamasında İstanbul Merter’de yeni bir projeye başlayacaklarının müjdesine de yer verdi. Söz konusu bölgede yatırım için geri sayımda olduklarını kaydeden Aşçıoğlu, Sarıyer ve Beykoz’u da radarlarına aldıklarının sinyalini verdi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol