Ana SayfaGündemMardin'de Prim Ödemelerine Erteleme

Mardin’de Prim Ödemelerine Erteleme

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Mardin’in sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği ilçeleri için SGK tarafından prim ödemelerinin ertelendiği duyuruldu. 

Prim ödemelerinin başladığı ve hatta ödemelerde son fırsatların değerlendirilmesi gerektiği ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde SGK tarafından yeni bir kararın alındığı öğrenildi. Terör bölgesi olarak bilinen ve bölgede hala terör operasyonlarının devam ettiği Mardin’de prim ödemeleri için vatandaşları yakından ilgilendiren bir durumun gerçekleştirildiği ifade edildi. Bölgede prim ödemelerinin terör olaylarından dolayı ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi. 

Sigortalılar ile genel sağlık sigortalılarını yakından ilgilendiren kanun gereğinde sigorta prim ödemelerini gerçekleştirmiş olmaları gerekiyordu. 23 Aralık 2017 tarihi ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılması gereken ödemelerin Mardin için bir istisna olacağı ve yeni bir karar verildiği açıklandı. Sıcak terör bölgesi olarak ifade edilen, bölgede bazı kısımlarda hala sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği ve bu süreç içerisinde operasyonların devam ettiği yerlerin tespit edildiği açıklandı. Mardin’de Derik, Dargeçit ve Nusaybin ilçelerinde hala sıcak çatışmaların ve terör operasyonlarının devam etmesinden dolayı sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği açıklanmıştı. SGK tarafından alınan karar sonrasında bu üç ilçe için prim borçlarının ertelenmesine karar verildi. 

Ancak erteleme işleminin sorunsuz bir şekilde yapılması için öncelikli olarak erteleme için bildirimin yapılması zorunlu hale getirildi. Bildirimin yapılmasının ardından prim borçlarının ödenmesinde ve taksitlendirme konusunda her türlü kolaylık sağlanacağı gibi bu süreç içerisinde erteleme işlemlerinin de gerçekleştirileceği açıklandı. Bu durumda 26 Aralık 2017 tarihine kadar borçlar için zaman verileceği öğrenildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.