Ana SayfaGündemGaziantep'te 500 kişiye Büyükanne Maaşı

Gaziantep’te 500 kişiye Büyükanne Maaşı
G

-

Bebek bakan büyükannelere verilecek olan büyükanne maaşları için Gaziantep’te rakam 500 olarak belirlendi. 

Annelerin çalışma hayatı içerisindeki yerlerini daha sağlam temeller üzerine atmak, kadınların istihdamını artırmak ve işten çıkmaları engellemek adına hükümet tarafından çeşitli kolaylıkların sağlandığı ifade edilmişti. Bakım parası, süt parası, doğum parası, çeşitli doğum izinleri, yarım gün çalışma imkanı gibi çeşitli çalışmaların ardından bebeğini bir yabancıya emanet etmek istemediği için bu sebeple işten çıkan kadınlara da yeni bir destek verilmesine karar verilmişti. Bu destek sonrasında bebeğe bakan büyükannelere de destek verilmesi kararlaştırıldı. 

Torun bakan büyükannelerin aylık olarak maaş almalarını sağlayacak sistem ile hem büyükanneler teşvik edilmiş olacak hem de annelerin aklı kalmadan çalışma hayatına geri dönmeleri sağlanacak. Bu süreç içerisinde yapılan çalışmalar dikkat çekerken ödemelerin yakın zamanda başlanması planlanıyordu. Ancak ülkemizde ilk kez uygulanacak olan bir düzenleme olması sebebiyle bazı illerin pilot il olarak seçilmesine ve ilk çalışmaların bu bölgelerde yapılmasına karar verildi. Böylece başarılı sonuçların elde edilmesi halinde Eylül ayı gibi tüm ülkede yaygınlaşmasının mümkün olduğu dile getirildi.

Yapılan düzenlemelerin ardından şimdilik 10 pilot ilin seçildiği belirlendi. Bu iller arasında Gaziantep’te bulunuyor. Her ilden belirli rakamlarda büyüannelerin seçilmesine karar verilmişti. Belirlenen şartları sağlayan büyükannelerin tespit edildiği öğrenilirken Gaziantep ili için ayrılan rakamın 500 olduğu açıklandı. Her ilde durum değerlendirmesinin ardından farklı rakamların belirlenebileceği de özellikle belirtildi. Ödemelerin PTT şubelerinden yapılacağı açıklanırken aylık olarak verilecek olan 425 lira ödemenin çekilebilmesi için PTT kartları da verilecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol