Ana SayfaEkonomiKiralar Düştü, Dükkanlar Doldu

Kiralar Düştü, Dükkanlar Doldu
K

-

Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan Bağdat Caddesi’nde yaşayanların yaş ortalamasının 30 civarı olduğunu ve bunun caddenin yaşam tarzında çok etkili olduğunu belirtildiği çoğunluğu Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde faaliyet gösteren müteahhitlerin oluşturduğu  Anadolu Yakası İnşaat müteahhitleri Derneği (AYİDER) tarafından düzenlenen rapora göre, caddenin hareketliliği ve yaşam tarzı, eğitim durumu ile doğrudan ilişkili olarak görülüyor. Raporlamaya göre caddedeki yaşayanların nüfus ortalaması 30 civarında ve eğitim durumları İstanbul ve Türkiye ortalamasının üzerinde bulunuyor. Bağdat Caddesinde yaşayanların yüzde 60’ı üniversite mezunu iken yüzde 18’i ise lisansüstü eğitime sahip kişilerden meydana geliyor.

Alışverişte İlk Adres

Bağdat Caddesi denilince akla ilk etapta alışverişin geldiğini belirten yetkililer, caddede haftanın hemen her gününde bir alışveriş yoğunluğu yaşandığını, alışveriş tercihinde Bağdat Cadde’sini seçenlerin genelde hafta sonunu tercih ettiklerini, hafta sonları caddenin en yoğun günleri olduğunu söylüyor.

Alternatifi Bol

Caddenin tercih edilmesinde hem alışveriş yapmak için marka ve dükkân alternatifinin bol olduğunu söyleyen yetkililer, alışverişin yanı sıra yeme – içme ve arkadaşlarla buluşma için de caddenin sıklıkla tercih edilen bir alan olduğunun altını çiziyor. Caddeye gelenlerin yüzde 54’ünün arkadaşları ile buluşmak için geldiğini belirten yetkililer, caddedeki mekanların tercih sebebi olduğunu söylüyor.

Kiralar Düştü, Dükkanlar Doldu

Son dönemlerde caddedeki kira fiyatlarının yüzde 35 oranında gerilediğini hatırlatan yetkililer, geçen yıl 332 mağazadan 110 adedinin boş olarak beklediğini, ancak kiraların düşmesi ile birlikte 12 aylık süreçte 42 mağazanın kiralandığını söylüyor. Son bir yıldaki mağaza kiralama işlemlerinin yüzde 40’ının Bağdat Caddesi’nde gerçekleştiğini belirten yetkililer, bina yenileme işlemlerinin tamamlanması ile bu sayıda artış yaşanacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol