İranlı Turistler Akın Etti! Van Otellerinde Yer Kalmadı

İranlı Turistler Nevruz Tatilini Fırsata Dönüştürdü

Ülkelerindeki Nevruz tatilini fırsata dönüştüren İranlı turistler Van şehrindeki tüm otelleri doldurdu. Yüzde 100 kapasite ile çalışan otellerde boş yerin kalmadığı öğrenildi.

Otellerin yanı sıra Van’da bu sene 3.’sü düzenlenen alış veriş festivaline de ilgi yoğun oldu. Shopping Fest kapsamında İranlı Turistleri ağırlayan etkinliğe toplam 950 firma ürünleriyle birlikte katıldı. 15 Mart tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açan festival 5 Nisan tarihine kadar konuklarını ağırlayacak.

Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı festival hakkında bazı bilgiler aktardı. Başkan Necdet Takva Van Alışveriş Festivali’nin artık markalaştığının altını çizerek, “Bu yıl 3. Festivalimizi gerçekleştirdik. Önceliğimiz İran’dan kentimize gelen konuklarımızın festival kapsamında iyi vakit geçirmesini sağlamak ve onları memnun etmek” dedi.

Bu yıl düzenlenen Van Alışveriş Festivali’nde bazı düzenlemeler yaptıklarına değinen Başkan Necdet Takva, sokak gösterilerine ağırlık verdiklerini; bu kapsamda Kenya’dan gelen bir grubun gösteri yaptığını bildirdi. Bu sene düzenlenen festival kapsamında geçen seneye oranda katılımın arttığını söyleyen Takva, “Festivalimize katılan firma sayısı 950 gibi önemli bir rakama ulaştı. 3 yıl önce düzenlediğimiz festivalde sadece 400 firma yer almıştı. Katılımın ikiye katlaması hem festivalin canlanmasına hem de gelen İranlı Turistlerin kentimizde daha fazla zaman geçirmesine neden oldu” şeklinde konuştu. Katılımın armasından dolayı memnun olduklarını da söyleyen Takva, 2016 yılında İran’da ciddi bir tanıtım organizasyonuna imza attıklarını da ifade etti. Ülkede yapılan tanıtım çalışmalarının bu yılın ilk tatilinde meyvesini verdiğini de dile getiren Takva, festivale destek ve sponsor olan bütün kuruluşlara ve kurumlarda teşekkür etti.

Açıklamasında kentteki esnafları uyaran Başkan, “İranlı misafirlerimizi konuk severliğimize yakışır şekilde ağırlayalım. Memnun edelim. Fırsatçılığa kesinlikle izin vermeyelim” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.