Ünlü Hazır Giyim Markası Halka Açılmaya Hazırlanıyor

Mavi Jeans Halka Arz mı Edilecek?

Mavi Jeans halka açılmak için ilgili kurumlara yetki verdiği bildirildi. Yetkili kurumlar ise Goldman Sachs ve Bank of America olarak ifade edildi.

Goldman Sachs ve Bank of America Mavi Jeans’in halka arz edilme sürecinde aktif olarak rol alacak denilirken, ünlü hazır giyim markasının değerinin 800 milyon dolara yakın olduğu da söylenenler arasında yer aldı.

Dünyanın en ünlü hazır giyim markaları arasında bulunan Mavi Jeans bu süreçte en iyi yatırım bankalarıyla birlikte çalışmayı planlıyor.

Haber ajanslarından geçilen haberlerde Bank of America ve Goldman Sachs’a yetkinin verildiği ifade edildi. Şirketin hissedarlarından Turkven ve Akarlı ailesi söz konusu banka yetkilileriyle irtibata geçti denilen haberde, ünlü markanın değerinin 800 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Haber ajansında geçilen haberde halka arz sürecinin netleşene kadar gizlilikle yürütüleceği de yer aldı. Bu konuda bir açıklama yapılmamasının sebebi ise marka hissedarlarının halka arz konusunda net kararlarını vermemiş olması gösterildi.

Konuyla ilgili haberi yayımlayan haber ajansında yer alan diğer bir konu ise, hissedarların halka arz konusunda sessiz kalmayı tercih ettiği yönünde oldu.

Tüm bu gelişmeler gündeme düşerken, uzmanlar Mavi Jean’sın halka arz edilmesi durumunda 2017’ye damga vuracak büyüklükte bir işlem olacağı noktasında birleşiyor.

Turkven şirketi Mavi Jeans’e yaklaşık 9 yıl önce ortak olarak giriş yapmıştı. Ünlü hazır giyim markasının türkiye’de dahil 50 kadar ülkede mağazasının olduğu biliniyor. Toplam mağaza sayısı ise 390’dan fazla olarak ifade ediliyor. Mavi Jeans markasına ait satış mağazaları yanında, beş binin üzerinde mağaza da markanın ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.