Murat Ülker, Suudi Arabistan Toprakları Bize Bereketli Geldi

Ülker, Suudi Arabistan Pazarında Lider

Aldıkları karar doğrultusunda ilk yurtdışı yatırımının Suudi Arabistan’da gerçekleştiğini ifade eden Murat Ülker, Suudi Arabistan topraklarının Ülker’e bereket getirdiğini ifade etti. Ülkeye yönelik yapılan bu ilk yatırımın Ülker için önemli bir adım olduğunun altını çizen Murat Ülker, “Globalleşme sürecine Suudi Arabistan’dan başladık” dedi. “Pladis” markasını ülkede üreteceklerini kaydeden Ülker, “Dünyanın en iyi cirosuna sahip olan Godiva, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde yer alıyor. Bu bizler için önemli başarının göstergesidir. Pazar potansiyeli yüksek bir alan içerisinde bulunuyoruz” diyerek, yatırımlara yenilerinin eklenebileceğinin sinyalini verdi.  

PAZARA YAKINLIK ÖNEMLİ!

Ülker’in Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, yatırımda pazara daha hakim olmanın yolunun yakınlıktan geçtiğine vurgu yaptı. Bu nedenle Suudi Arabistan’da bu yatırımı yaptıklarını ifade eden Ülker, “Tüketiciye yakın olmak bizim için önem arz ediyor. Ülkede reyonlarda daha fazla yer almanın, satışımızı yükselmenin yolu bu yatırımdan geçecek. Bu kapsamda distribütörlerimizle ve tedarik zincirimizle ülkede etkin olmayı hedefliyoruz” dedi.

İLK YATIRIMA HAC İBADETİ SIRASINDA KARAR VERDİ

Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker yatırım için kararını 2000 yılındaki hac ibadeti sırasında verdiğini kaydetti. O dönemde Cidde’de gerekli bağlantıları kurduğunu söyleyen Ülker, “Üretim merkezi anlaşmasını bir gün içerisinde tamamlayarak ibadetime devam ettim. Şu anda ise ülkede sektörel bazda lider konumdayız. Kazancımızdan ise oldukça memnunuz” diyerek sözlerine devam etti.

Suudi Arabistan pazarında özellikle pötibör bisküvide lider marka olan Ülker, uzun yıllarda bu liderliği devam ettireceğe benziyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.