Ana SayfaEkonomiJones’un 6 Aylık Uber Serüveni İstifa ile Sonuçlandı

Jones’un 6 Aylık Uber Serüveni İstifa ile Sonuçlandı
J

-

Uber Başkanı 6 Ay Dayanabildi

Araç paylaşım platformu Uber’in adı bu defa da istifa ile gündeme oturdu. Uber’e altı ay önce transfer edilen Başkan Jeff Jones istifa ettiğini açıkladı.

Uber’in sarsılan imajını yeniden eski durumuna getirmek için yapılan bu transferden beklenen sonuç elde edilemedi. Uber’in Başkanı Jeff Jones konuyla ilgili bir haber ajansına konuştu. Açıklamasında şirkete katkı sağlamak adına dahil olduğunu bildiren Jones, “Şirket bana beklediğini veremedi. Benim liderlik anlayışım ile şirketin şartları birbirine uymadı. Bu nedenle de görevimden istifa ettim” dedi.

Başkanı Jeff Jones, Uber öncesinde Target’ta kariyerine devam ediyordu. Target ise perakende zinciri olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Dünyanın en büyük araç paylaşım platformu olarak adlandırılan Uber, yakın zaman önce farklı bir konuda gündeme düşmüştü. Uber’in patronu Travis Kalanick bir taksici ile tartışmış, bu tartışma kaydı da internette milyonlarca kişi tarafından izlenmişti.

Söz konusu tartışma San Francisco kentinde yaşanmıştı. Şirket tarafından iş modelinde değişiklik yapılmasından uzun bir zaman geçmeden yaşanan olayda, taksici ücretlerin azaldığını ifade ederek şikayetlerini dile getirmişti. Fawzi Kamel adlı şoförün sürekli değişim şikayetini yüksek sesle dile getirmesi ise Kalanick’i kızdırmıştı. Sinirlerine hakim olamayan Kalanick, Fawzi Kamel isimli şoföre bağırmıştı.

İşte bu görüntülerde sosyal medya kanalıyla yayılmış, Kalanick zor durumda kalmıştı. Kalanick, aldığı tepkilerden dolayı açıklama yapmak zorunda kalmış ve karşısında özür dilemişti.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Uber’in sektörde haksız rekabet yaptığını savunan taksiciler dünyanın dört bir köşesinde şirketi protesto etmeye de devam ediyor.

Şirketin adı son olarak Ocak ayında taksicilerin boykotu sırasında gündemde yer almıştı. New York Havaalanında taksiciler göçmenlerin gözaltına alınması nedeniyle kontak kapatmış, fakat Uber havaalanındaki hizmetine devam etmişti.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol