Türk Çayının Adı ÇAYKUR!

Doğu Karadeniz’in verimli topraklarında üretilen ÇAYKUR çayları 100 farklı ülkeye ihraç ediliyor. Son zamanlarda üretim ve ihracat miktarını arttıran ÇAYKUR; siyah ve yeşil çay ihracatıyla dikkat çekiyor.

ÇAYKUR, tüketicisiyle 100 farklı ülkede bir araya geliyor. Türkiye’de üretilen çayları beğeni ile tüketen yabancıların ÇAYKUR çayına ilgisi her geçen gün biraz daha artıyor.

ÇAYKUR Genel Müdürü, markanın gelişimi ve ihracatı hakkında bazı açıklamalar yaptı. İmdat Sütlüoğlu’nun açıklamasında pazarda yüz ülkeye çay ihraç ettiklerine dikkat çekildi.

ÇAYKUR Genel Müdürü açıklamasını yazılı olarak yaptı. 2017 yılında Yunanistan’da düzenlenen fuara katıldıklarını ifade eden Sütlüoğlu, “Ülkede düzenlenen fuar bu sene 4. kez kapılarını konuklarına açtı” şeklinde açıklamasına başladı. FOOD EXPO’da ÇAYKUR olarak Türkiye’yi temsil ettiklerini söyleyen Genel Müdür, “Dünyada en fazla çay üreten ülke olduğumuzu söyleyebilirim. Çayın üretim pazarında beşinci ülke olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

ÇAYKUR 90 YILDIR TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYOR

ÇAYKUR’un dünyanın en fazla çay üretimi yapan firmalar arasında lider konumda olduğunu belirten Sütçüoğlu, “Makine parkı noktasında en kapsamlı firma ÇAYKUR. 90 senedir ÇAYKUR markasıyla Türkiye’de ve Dünya Pazar içinde lider konumdayız. Kuzey yarım küre sınırlarında tek çay üretimi yapabilen ülke olarak faaliyet gösteriyoruz. Doğu Karadeniz’de ürettiğimiz çayları en doğal haliyle yetiştiriyor, kimyasal ilaçlamalar yaparak çayımızın kalitesini düşürmüyoruz. Bu nedenlerden dolayı da ÇAYKUR markası olarak çaylarımız he lezzetli hem de sağlıklı! ÇAYKUR dünyanın 100 ülkesine Türkiye’de üretilen bu farklı lezzet ve aromaya sahip çayları ihraç ediyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

Çayı en fazla üreten dünya ülkesi ise Çin olarak kayda geçiyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.