Ana SayfaEkonomiDünyanın En Zenginleri Açıklandı! Bill Gates Birinciliği Yine Kaptırmadı

Dünyanın En Zenginleri Açıklandı! Bill Gates Birinciliği Yine Kaptırmadı
D

-

Dünyanın En Zenginleri Forbes Listesinde Buluştu

Amerika’da iş dünyasının nabzını tutan Forbes, takipçilerini dünyanın en zengin listesiyle buluşturdu.

Dünyanın en zenginlerinin yer aldığı listede ilk sırayı Bill Gates aldı. Buna göre Gates’in kişisel servetinin 86 milyar dolar olduğu kaydedildi. Geçen son dört sene içerisinde birinciliği kimselere devretmeyen Gates bir yılda servetine yaklaşık 9 milyar dolar daha ekledi. Bill Gates dünyanın en zenginleri listesine 1994 yılında giriş yaptı. O günden bu güne toplam 18 defa birinci oldu.

Forbes’ın dünyanın en zenginleri listesinde ikinci sırayı Warren Buffet kaptı. Buffet’ın kişisel serveti ise 75 milyar 600 milyon olarak belirlendi.

Listenin üçüncüsü ise Jeff Bezos oldu. Bezos dünyanın en büyük internet sitelerinden Amazon’un kurucusu olarak kendini göstermişti.

Amancio Ortega, Forbes’ın listesinde 4. olarak bulundu. Ortega’nın sahip olduğu servetin 71 milyar 300 milyon dolar olduğu görüldü.

Forbes tarafından yapılan araştırmalarda dünyanın en zengin on kişisinin ABD’li yatırımcılar olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Facebook kurucusu Zuckerberg’te listenin beşinci sırasına oturdu. Zuckerberg’in kişisel serveti 56 milyon dolar olarak açıklandı.

6. sıradaysa Meksikalı bir iş adamı kendini gösterdi. Carlos Slim Helu, giyim sektöründen kazandığı servetle listede kendine yer açtı.

Listede yer alan diğer bir isim ise yedinci sırada olan Larry Ellison’du. Ellison’un servetinin 52 milyar 200 milyon olduğu kaydedildi.

Sanayi sektörünün liderleri ise Charles ve David Koch kardeşler alarak kayda geçti. Kardeşler listeye sekizinci sıradan girdi.

Forbes tarafından hazırlanan dünyanın en zengin iş adamlarını kapsayan listede Michael Bloomberg ilk 10 arasındaki yerini korudu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol