Ana SayfaGündemMart Ayında Yeni Rekor Geliyor

Mart Ayında Yeni Rekor Geliyor
M

-

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yüzleri güldüren bir açıklama yaparken Mart ayında yeni bir rekorun ihracat alanında gerçekleştirilebileceği müjdesi verildi. 

Ekonomide yaşanan sıkıntıların ortadan tamamen kaldırılması için taşın altına hükümet elini koymuş ve çeşitli teşvik çalışmaları ile birlikte bu durumun üzerinden gelinmesi için adımlar atılmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir toplantıya katılarak önemli açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ilk olarak Türkiye’nin dış ülkelerle yaşamış olduğu siyasi sorunlara değindi. Siyasi sorunların ekonomik çalışmaları da olumsuz bir şekilde etkilediği belirlenmişti. 

Ekonomi Bakanı tarafından konu hakkında ilginç bir açıklama yapıldı. Rusya ile yapılan ikili görüşmeler sırasında siyasi yumuşamanın ekonomiye herhangi bir şekilde katkı sağlamamış olmasına vurgular yaptı. Vize durumunun Rusya’da bulunan Türk şirketlerini olumsuz engellediğini ve tırlarımızın geçişini engellediğini dile getirdi. Tarım alanında 450 milyon dolar civarında yasakların sürdüğünü belirtti. Bu olumsuz durumlar çerçevesinde Rusya sorununun hala devam ettiğini belirtti. Referandumla birlikte Türkiye’nin tarihi bir döneme gittiğine vurgu yaparken bu süreç içerisinde faiz ve kurlarla ilgili daha önceden yaşanan sorunların başkanlık sistemine geçilmesi ile birlikte son bulacağını açıkladı. 

İhracat verileri hakkında da samimi açıklamalarda bulundu. Son dört aylık dönem düşünüldüğü zaman ihracatta yapılan çalışmaların karşılık bulmaya başladığı ve rakamların arttığını açıkladı. Aynı şekilde desteklerin ve hedeflerin 2017 yılının sonuna kadar devam edeceğini anlatırken Mart ayının bitmesine çok az bir süre kalmışken bu ay içerisinde ihracat rekorunun kırılması da planlananlar arasında yer alıyor. İhracat verileri incelendiği zaman ekonomik anlamda yüz güldürmeye başladı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol