Ana SayfaEkonomiTerör Destekçisi Personelin Sözleşmesi Fesih Edilecek

Terör Destekçisi Personelin Sözleşmesi Fesih Edilecek
T

-

Terör Destekçisi Sözleşmeli Personel Tespit Edildiğinde İşten Atılacak

Kamuda sözleşmeli olarak istihdam edilen personelin çalıştırılması hakkında esas ve usullerde değişiklik yapıldı. Bakanlar kurulunun söz konusu yönetmelik üzerinde yaptığı çalışma ardından alınan karar Resmi Gazetede yayımlandı. Yürürlüğe giren kararda, kamuda sözleşmeli personelin çalıştırılmasına ilişkin değişiklikler söz konusu oldu.

Resmi Gazetede Yayımlandı

Hükümet devlet kurumlarına yerleşmiş sözleşmeli personel için düğmeye baştı. Devlet kurum ve kuruluşlarında çalışan ve terör bağlantısı olan kişilerin kurum ve kuruluşlardan temizlenmesini hedefleyen karar, Resmi Gazetenin ilgili sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bakanlar Kurulu İlgili Kararı Aldı

“Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı” başlığı altında alınan kararlar olası durumlarda sözleşmeli personelin sözleşmesinin, sözleşme süresi tamamlanmadan fesih edilmesine imkan verir hale getirdi.

Terör Yandaşları Devlet Kurum ve Kuruluşlarından Temizlenecek

Kararla birlikte terör örgütleriyle işbirliği yaptığı, söz konusu örgütlere destek olduğu ve terör örgütlerinin propagandasını yaptığı tespit edilen sözleşmeli kamu personelinin sözleşmesinin fesih edilmesinin önü açılmış oldu. Bakanlar kurulunun bu kararı yurt içindeki devlet kurum ve kuruluşlarındaki sözleşmeli personeli kapsadığı gibi, yurt dışında istihdam edilen sözleşmeli kamu personelini de kapsıyor.

Maddi ve Manevi Destek Verenlerin Sözleşmesi Süre Beklenmeden Fesih Edilecek

Kararda terör örgütleri ile eylem faaliyetlerine katılan sözleşmeli devlet çalışanının, söz konusu örgütlere maddi ve manevi yardım eden personelin, kamudaki imkanları terör örgütlerinin yararına kullananların, propaganda yapanların tespiti halinde iş sözleşmeleri fesh edilecek denildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol