Mobilyanın Başkenti Umutlandı

0

Mobilyada yapılan KDV indiriminin sektörde çok önemli bir ivme yaşanmasına neden olduğunu hem üreticinin hem satıcının hem de alıcıların bu durumda çok memnun olduğunu belirten İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, KDV düzenlemesinin nisan ayı sonuna kadar olduğunu ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın konunun tekrar gündeme alınıp görüşüleceğini açıklamasının sektör için çok önemli olduğunu, mobilya üreticilerini umutlandırdığını eğer süre uzatılırsa ekonomide kalkınmanın daha hızlı olacağını söyledi. Bakan tarafından yapılan açıklamaların kendilerini umutlandırdığını belirten Uğurdağ, mobilyanın başkenti olarak görülen İnegöl’de son dönemde üretim ve satışların hızlandığını bu ivmenin devam etmesinin KDV indiriminin devam etmesi ile sağlanabileceğini söyledi.

Mobilya Fuarında Etkili

Yapılan KDV indiriminin zamanlamasının çok doğru olduğunu belirten Uğurdağ, mobilya tüketiminde sezon başı olması ve İnegöl Mobilya Fuarı’na denk gelmesi sebebi ile sektöre çok ciddi katkı sağlandığını, fuarın daha hareketli geçeceğini söyledi.

Hareketlilik Devam Ediyor

KDV indiriminin başladığı günden beri mağazalarda yoğunluk ve üreticilerde de hareketlilik yaşandığını, üst seviyelerde görülen bu yoğunluğun çok sevindirici olduğunu belirten Uğurdağ, KDV indiriminin hem psikolojik boyutta hem de rakamsal boyutta bir rahatlamaya sebep olduğunu, hükümetin yaptığı bu KDV indiriminin çok önemli olduğunu söyledi.

Açıklama Umutlandırdı

Maliye bakanının KDV indiriminin tekrar görüşüleceği konusunda yaptığı açıklamanın sektör temsilcilerinde büyük bir umutlanma sebebi olduğunu belirten Uğurdağ, eğer hükümet KDV indiriminin devam etmesi konusunda bir karar alırsa sektör temsilcilerinin çok memnun olacağını, KDV indiriminin ekonomik canlanmada çok etkili olduğunu, istihdamda önemli bir etken haline geldiğini karar verilirken bunların göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın