Ana SayfaEkonomiBMW, Mini Modeli İçin Karar Aşamasında!

BMW, Mini Modeli İçin Karar Aşamasında!
B

-

BMW CEO’su Mini hakkında flaş bir açıklama yaptı. CEO Harald Krueger Mini üretimine farklı bir yerde devam edilebileceğinin sinyalini verdi.

İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkma kararı alması ardından BMW, Mini modelinin üretimini İngiltere dışına taşımaya hazırlandığını ima eden açıklamalar yaptı. Dünyanın en fazla tercih edilen araçları arasında yer alan Mini için ülkeden ayrılma süreci yakın bir zamanda başlayacak gibi görünüyor.

1959’da Oxford Fabrikasında Üretime Başlandı

Mini 1959 yılında Oxford üretim merkezinde üretim aşamasına geçmişti. Yıl 2001’i gösterdiğinde ise BMW markasıyla bir birleşmişti. Aradan geçen 16 yıl içerisinde İngiltere’de üretimine devam edilen Mini, BMW CEO’sunun yaptığı açıklamayla yer değiştirebileceğinin ilk sinyallerini vermiş oldu.

BMW’nin Yeterli Alanı Mevcut

CEO Harald Krueger açıklamasında İngiltere’nin AB’den ayrılma sürecine işaret ederek, “BMW şu anda tüm ihtimalleri değerlendirmeye aldı. Gerekirse Mini’in üretimi başka yere geçebilir. Bu noktada BMW’nin yeteri kadar alanı mevcut” dedi.

İngiltere Markamız İçin Önemli

Harald Krueger Mini hakkındaki açıklamasında İngiltere’nin marka için önemli bir konumda olduğunu kaydetti. Yine de Mini için son kararın Brexit müzakerelereler ine bağlı olduğunun altını çizdi. Krueger’in açıklamasında Mini’nin İngiltere’de üretilmesinin üretim ağına esneklik kazandırdığı ifade edildi.

Hollanda’da Üretim ve Montaj Fabrikası Var

Mini 1959 yılında açılan Oxford üretim merkezi yanında farklı noktalarda da üretime devam ediyor. Mini modelinin büyük bölümü burada üretilirken, Mini’nin diğer üretim merkezleri arasında Hollanda’da faaliyetlerine devam eden fabrika da dikkatleri çekiyor. Bu ülkedeki fabrikada hem üretim hem de montajlama çalışması yapılıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol