Ana SayfaEkonomiTraktör Satışında Rekor Kırıldı

Traktör Satışında Rekor Kırıldı
T

-

Türkiye’de geçtiğimiz yıl 70 bin adet civarında traktör satıldığını ve bu rakamın ülke tarihindeki en büyük traktör satış rakamı olduğunu belirten Başak Traktör Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Bayramoğlu, üreticinin artık daha bilinçli olduğu için traktörün kolaylaştırıcı etkisinden faydalanmayı tercih ettiğini ve hedeflerinin geçen yıl kırılan satış rekorunun üzerine çıkmak olduğunu söyledi. Ar – Ge çalışmaları sonucunda üretilen ürünlerin tanıtıldığı tarım fuarında açıklamalarda bulunan Bayramoğlu, 2012 yılından beri sadece iki ana model ile hizmet veren firmanın ürün çeşitliliğini 70 adete çıkardıklarını ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda üretim gerçekleştirildiğini satışlara da bu üretim kalitesinin yansıdığını söyledi.

Yerli Sermaye

Firmanın tamamen yerli sermayeden oluştuğunu belirten Bayramoğlu, her geçen gün hem hedeflerini büyüttüklerini hem de model sayısını artırdıklarını yaptıkları çalışmaların da satışlara yansıdığını söyledi. 2016 yılın verileri rakamları incelendiğinde 4 bin civarında traktör üretimi yapıldığını belirten Bayramoğlu, bu yıl yapılan Ar – Ge çalışmalarının devam ettiğini ve üretim hedeflerinin 5 bin olduğunu söyledi.

Profesyonel Tarım

Artık tarım üreticilerinin daha bilinçli olduğunu ve bu kapsamda hareket ettiğinin altını çizen Bayramoğlu, profesyonel tarıma geçildiğini ve bunun etkilerinin de iç pazarda görüldüğünü söyledi. Bundan sonraki süreçte Ar- Ge çalışmaları ile ekipmanların ve traktörlerin daha da gelişeceğini ve ihtiyaçları karşılayacağını söyleyen Bayramoğlu, 2017 yılından umutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Fuar Önemli

Tarım fuarlarının traktör üreticileri için önemli olduğunu, tarımsal verimlilik yolunun teknolojiden geçtiğini belirten Bayramoğlu, tarım fuarlarında yeni ürünlerin tarım üreticileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve satışları etkilediğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol