Ana SayfaEkonomiYasağı İlk Uygulayan İngiliz British Airways Oldu

Yasağı İlk Uygulayan İngiliz British Airways Oldu
Y

-

Bazı elektronik eşyalar için geçerli olan kabin yasağı bu gün uygulanmaya başlandı.

Elektronik Yasağı Uygulamaya Geçti

ABD ve İngiltere bazı elektronik eşyalara kabin yasağı getirmişti. Yedi Müslüman ülke için geçerli olan yasak içerisinde Türkiye’de yer almaktaydı. İşte bu kararın alınması ardından ilk uygulama Atatürk Havaalanında uygulanmaya başlandı. Söz konusu elektronik eşya yasağının ilk uygulayıcısı İngiliz British Airways oldu. Şirket yolcularına yasağın uygulanacağını ifade eden mesaj gönderdi.

British Airways İstanbul – Londra Seferi Yolcularına Mesaj Gönderdi

Atatürk Havaalanında uygulamaya geçilen yasak öncesinde British Airways, yolcularına bilgi mesajı gönderdi. İngiliz hava yolu şirketi yolcularına gönderdiği bilgi mesajında, yanlarında cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik eşyaları almamalarını istedi. Bu eşyaların valizlere ve çantalara yerleştirilmesini talep eden British Airways hava yolu şirketi, kabine söz konusu cihazlarla girilemeyeceğinin altını çizdi. Bilgi mesajı Londra seferi için söz konusu hava yılı şirketini tercih eden 90 yolcuya iletildi. Alınan bilgilere göre şirketin yasak uygulaması İstanbul – Londra, saat 10.00 seferinde resmen uygulanmaya başlatılmış oldu.

Elektronik Yasağına Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, ABD ve İngiltere bazı elektronik cihazları kapsayan yasak için Türkiye’den büyük tepki aldı. Yolcular yasağı kişisel haklarına yapılmış bir kısıtlama olarak değerlendirdi. Yasağın sadece Müslüman ülkelerden yapılan direk uçuşlarda geçerli olması ise tepkilerin artmasına neden oldu. Söz konusu ülkelerin yetkilileri ise bu yasağın şart olduğu konusunda ısrar eden açıklamalar yapmaya devam etti. Söz konusu kararın bomba ihbarı değerlendirilerek alındığı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol