Ekonomi HAVELSAN: İstihdamda Biz De Varız

HAVELSAN: İstihdamda Biz De Varız

Son Güncelleme:

Ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliği hakkında önemli açıklamalarda bulunan ve bu seferberliğe katkıda bulunmak için çalışmalarının devam edeceğini açıklayan Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN) Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başlatılan istihdam seferberliğine katkıda bulunmak için HAVELSAN olarak gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Başta bilişim ve savunma alanında olmak üzere farklı alanlarda yazılım ve yoğun çözümler sunan HAVELSAN genç ve yetenekli iş gücüne iş imkânı oluşturmak için İŞKUR desteği ile düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı kapsamında bünyesine yeni çalışanlar alarak istihdam oranını artırdı.

Hedef Yüzde 10 Büyüme

Başlatılan istihdam seferberliğine katkıda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Atalay, istihdam karşılığında sağlanan avantajların şirketler açısından çok önemli olduğunu şirketlerin bunu değerlendirmesinin çok önemli olduğunu şimdiye kadar bu kapsamda HAVELSAN’ a 70’ e yakın yeni istihdam sağlandığını söyledi. Bu rakamın artması için çalışmaların devam ettiğini belirten Atalay, hedeflerinin HAVELSAN’ın yıl sonuna kadar yüzde 10 oranında büyümesi olduğunu sözlerine ekledi.

Eğitim Sonucu İşe Alım

İŞKUR desteği ile düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 45 kursiyerin eğitimlerini tamamladığını ve eğitim sonucu başarılı olan katılımcıların HAVELSAN’da işe başladığını belirten Atalay, hem şirket içerisinde ortaya çıkan personel ihtiyacını karşılamak hem de sektörün nitelikli insan kaynağı arayışlarına katkıda bulunmak için İŞKUR kapsamındaki bu programların çok önemli olduğunu bunun yanı sıra düzenlenen eğitim kurs programı ile de işe alım gerçekleştiğini söyledi.

İstihdama Katkı

Şirketin siber güvenlik ev yazılım konularında açılan yaz ve kış okulları ile gençlere ulaştığını ve bu kapsamda üniversitelerin son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar ile iletişime geçerek alan konularında teknik uygulama imkânı oluşturduğunu belirten Atalay, eğitim sonucu başarılı olanların şirket bünyesinde istihdam edildiğini ve böylelikle istihdama katkı sağlandığını söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler