Ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliği hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, istihdam seferberliğine bütün güçleri ile destek verdiklerini vatandaşların iş ve aş sahibi olmasının ilk hedefleri olduğunu ve bunu vatani bir görev olarak gördüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine katkıda bulunmak için çalışmaların devam ettiğini belirten Baran, Ankara’da gerçekleştirilen Ankara İstihdam Günleri Fuarı’nda stant açarak bu konuda bilgilendirmelerde bulundu.

Çalışmalar Devam Ediyor

İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirten Baran, istihdamı artırmak amacı ile işverene sağlanan desteklerin üyelere daha iyi anlatılması için kendi bünyelerinde de İŞKUR Hizmet Noktası’nın faaliyete geçirildiğini ve bu şekilde üyelere daha detaylı bilgi verildiğini, açılan stantta istihdamı destekleme konusunda bilgi akışının sağlandığını söyledi.

Tüm Gücümüzle Destek Veriyoruz

Cumhurbaşkanının çağrısı ile başlatılan istihdam seferberliğine destek olmak için tüm güçleri ile çalıştıklarını belirten Baran, bu seferberliğin başarıya ulaşması için çok çaba gösterdiklerini söyledi. Vatandaşların iş ve aş sahibi olmasının ilk hedefleri olduğunu belirten Baran, bu konu vatani bir görev gibi algıladıklarını ve bu yüzden üstün gayret gösterdiklerini söyledi.

Hedef 2 Milyon

Seferberliğin ülke genelinde geniş yankı bulduğunu ve iş adamlarının bu konuda özverili olduklarını, devletinde istihdam sağlayanlara verdiği teşvikler ile çok büyük kolaylık sağladığını belirten Baran, 2 milyon olarak belirlenen istihdam hedefine kısa sürede ulaşılabileceğini ülkenin her yerinde iş adamlarının bu konuda istekli çalıştığını söyledi. Baran ATO olarak bu seferberliğe tam destek verdiklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.