Gündem Büyükanne Maaşı Alacaklar Dikkat!

Büyükanne Maaşı Alacaklar Dikkat!

Son Güncelleme:

Büyükanne maaşı almaya hak kazananlar için son uyarı yapıldı. Bu kişilerin ay sonuna kadar başvuruda bulunmamaları halinde ödemelerin yedek isimlere yapılması planlanıyor. 

İlk defa yapılacak bir çalışma olacak büyükanne maaşında yeni bir sistem hayata geçiriliyor. Bu sistem ile birlikte çalışan kadınların annelikleri de devlet tarafından destekleniyor. Kadın istihdamını artırmak ve çalışan kadınların yapılan destekler sonrasında anne olmalarını sağlayan sistem ile birlikte yeni bir uygulama hayata geçiriliyor. Bu uygulama ile birlikte torun bakan büyükannelere devlet tarafından aylık maaş verilmesine karar verildi. 

Artık çalışan annelerin bebeklerini yabancı bakıcılara bırakmaktan dolayı rahatsız oldukları ve bu sebeple işi bırakmayı tercih ettikleri dönemin kapatılması bekleniyor. Şimdiye kadar annelere süt parası, doğum parası, çocuk parası, süt izni, yarı zamanlı çalışma, doğum izni ve daha pek çok destek verilirken bu sefer torun bakan büyükanneleri teşvik etmek için hükümet tarafından çalışma başlatılmıştı. Uygulamanın ilk olarak 10 farklı pilot ilde belirli sayıda kişilerle başlaması için çalışmalar tamamlandı. Uygulamanın başarılı olması halinde diğer illerde de yaygınlaşması için çalışmaların başlatılacağı açıklandı. Yeni proje ile birçok ailenin bu durumdan yararlanması bekleniyor. 

10 ilde toplam 6 bin 500 ailenin bu projeden ilk etapta yararlanması bekleniyor. Yapılan başvurular arasında şartları en uygun olan kişiler seçildi. Bu süreçte isimler 15 Mart tarihinde açıklandı. Ancak bu kişilerin bilgilerini teyit etmek ve ödemelerini aşmak için Çalışma ve İş Kutumu İl Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Ay sonuna kadar başvuru yapmamaları halinde ödemeler yedekte tutulan isimlere yapılacak. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler