Ana SayfaEkonomiSuriyeli Her Mülteciye Aylık 100 TL’lik Yardım!

Suriyeli Her Mülteciye Aylık 100 TL’lik Yardım!
S

-

Suriyeli her mülteciye aylık 100 lira para yardımı yapılacağı açıklandı.

Kızılay tarafından yürütülen proje kapsamında Suriye’den gelen mültecilere aylık bazda 100 TL yardım yapılacağı bildirildi. Aylık 100 lira yardımın Mülteciler İçin Sosyal Uyum Yardımı Projesi kapsamında yürütüleceği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Suriyeli mültecilere verilen alışveriş kartlarına yüklenecek aylık 100 TL’lik yardım giyimden gıdaya kadar gerekli ihtiyaçlarda kullanılabilecek.

Türk Kızılay’ı Kilis Koordinatörlüğü konu hakkında açıklama yaptı. Mülteciler İçin Sosyal Uyum Yardımı Projesinin ana hedefinin, Suriye’den ülkemize gelen mültecilerin temel yaşam ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olduğu kaydedildi. söz konusu projeden yararlanan mülteci sayısının çok fazla olduğu ifade edilirken, program bütçesinin AB tarafından desteklendiği bildirildi. AB tarafından destek sağlanan en büyük insanı yardım olarak gösterilen projeden binlerce Suriyeli mülteci yararlanıyor.

Türk Kızılay’ı Kilis Koordinatörlüğü açıklamasında, Suriyelilere verilecek olan yardımın Dünya Gıda Programına AB’nin aktardığı kaynak tarafından karşılandığı ifade edildi. Kilis Koordinatörlüğü program dahilinde ulusal kaynakların kullanılmadığının altını çizdi. Programdan şartları uygun olanların yararlanacağı belirtilen açıklamada, “Söz konusu mültecilere Kızılay kart aracılıyla aylık 100 TL’lik para yardımı yapacaktır” denildi. Açıklamada kartlardaki bu paranın gerekli ihtiyaçlar çerçevesinde kullanılabileceğinin altı çizildi. Parasını nakit olarak çekmek isteyen Suriyeli mülteciler ise Halkbank ATM’leri aracılığı ile paralarını alabilecek.

Türk Kızılay’ı Kilis Koordinatörlüğü açıklamasında bu yardımın AB kaynakları tarafından finanse edildiğinin altını çizdi. Yardımın mültecilerin bulundukları kentlerden yardımla birlikte mal ve hizmet satın alabilecekleri de tekrarlandı. Suriyeli mültecilere maddi destek sağlamayı planlayan proje, uyum sürecine de olumlu katkı sağlamayı hedefliyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol