Ana SayfaKredilerZiraat Bankası’ndan İpotekli Finansman Kredisi

Ziraat Bankası’ndan İpotekli Finansman Kredisi
Z

-

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bankaların nakit ihtiyacı olan kişilerin kullanımına sunduğu ihtiyaç kredileri düşük miktarlı olmaları nedeniyle yüksek tutarlı nakit ihtiyacı olanlar ihtiyaç kredisi yerine ipotekli finansman kredisi alabiliyor.

Yüksek tutarlı nakit ihtiyacını karşılamak için kredi kullanmak isteyenlere ipotekli finansman kredisi veren bankalar arasında kamu sermayeli Ziraat Bankası da yer alıyor. Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisi kapsamında kredi kullanmak isteyenlere uygun vade ve düşük faiz oranıyla kredi veriyor.

Ziraat Bankası’nın nakit ihtiyaçlarını karşılamaya ihtiyaç kredilerinin limiti yeterli olmayan kişilerin kullanımına sunduğu ipotekli ihtiyaç kredisi 48 ay vade ile kullanılabiliyor. Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisi %1,17 faiz oranıyla alınabiliyor.

Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisinin kredilendirme limiti ipotek tesis edilen gayrimenkulün türüne göre değişiklik gösteriyor. İpotekli finansman kredisi kapsamında ipotek tesis edilen konut değerinin %80’i, işyeri değerinin yüzde 75’i ve imarlı arsanın yüzde 50’si kadar ipotekli finansman kredisi kullanılabiliyor.

Yüzde 1,17 faiz oranıyla kullanılabilen ipotekli finansman kredisi 48 ay vade ve 50.000 tutarında alınması halinde kredinin aylık taksit tutarı 1.438,82 TL oluyor. 48 ay vade ile alınan ipotekli finansman kredisin sigorta masrafları dışında ekspertiz ücretini, ipotek tesis ücretini, faizini, kredi kapsamında tahsil edilen kredi tahsis ücretini ve vergilerini kapsayan yıllık toplam maliyet oranı ise %19,3015 oluyor.

Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisi başvurusu başvuru formu, nüfus cüzdanı, çalışma durumuna göre gelir belgesi, ipotek tesis edilecek gayrimenkule ait belgeler ile Ziraat şubelerine müracaat edilerek yapılabiliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol