Ana SayfaEkonomiMuhafazakâr Konsepte Yoğun İlgi

Muhafazakâr Konsepte Yoğun İlgi
M

-

Muhafazakâr tatilin hız kazanması turizmcileri harekete geçirdi.

Geçen yıl kötü bir tatil sezonu yaşayan turizmciler, muhafazakâr tatil konseptinden daha fazla gelir elde etti. Durum böyle olunca 2017 yıl planlarını bu doğrultuda yapan turizmciler işletmelerine yeni tesisler ekledi.

Geçen sene muhafazakâr tatilci otellerde boş yer bulamadı. Yatak sayısının ve işletme sayısının az olması muhafazakâr tatilcinin tatil yapmasına izin vermedi. Bunu fark eden Antalyalı otel işletmecileri normal tatil konseptlerini, muhafazakâr tatil konseptine dönüştürdü.

Geçen yıl Antalya’da muhafazakâr otelleri tercih eden vatandaşlar ise hem hizmetten hem oda kalitesinden hem de yüksek fiyatlardan şikayet etti. Tüm bunları göz önüne alan Antalyalı otel işletmeleri, kış döneminde söz konusu şikayetler için gerekli tedbirleri aldı. Antalya’nın en gözde otellerinin muhafazakâr konsepte geçiş yaptığı görüldü.

Antalya’da tatilcilere hizmet veren ünlü bir otelin yeni konsepti hakkında açıklama yapan otel yetkilisi, “Son yıllarda bu konsepte ciddi bir ilgi var. Bizde otelimizi bu doğrultuda düzenledik. Antalya’da birçok otel işletmelerine yeni helal turizm tesisleri ekledi. Bu sene Antalyalı otel işletmelerinin hedefinde en az 150 bin kadar muhafazakâr tatilci bulunuyor. Sezonun ilk günlerinde hareketlilik başladı. Bunun yanında erken rezervasyonda da sezonun iyi geçeceğinin sinyallerini aldık” dedi.

Uzmanlar helal turizm konseptinin ilerleyen yıllarda Türkiye ve tüm dünyada büyüme kaydedeceğini ifada ederken, “4 yıllık zaman içerisinde sektör 200 milyar dolar seviyesini aşacak” şeklinde açıklamalar yaptı.

Yıl 2020’ye geldiğinde Müslüman turist sayısının 168 milyon kişi olacağı öngörülüyor. 2050 yılında Müslüman tatilcinin harcayacağı miktar ise 280 milyon doları aşacak deniyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol