Ana SayfaEkonomiBayraktar: Destek Başvurusunda Son Günler!

Bayraktar: Destek Başvurusunda Son Günler!
B

-

Yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi desteği hakkında açıklamalarda bulunan ve destekten faydalanmak isteyen vatandaşları uyaran Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, başvuruların bitmesine çok az zaman kaldığının altını çizdi ve çiftçileri uyardı. Yaptığı yazılı açıklama ile 2016 yılı tarımsal destekleri kapsamındaki yağlı tohumlu bitkiler için yapılacak fark ödemesi tutarlarını açıklayan Bayraktar, desteklerin başvurulardan sonra yapılacağını söyledi.

Destek Tutarları

Destekten faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihlerine dikkat etmesi gerektiğini hatırlatan Bayraktar, yaptığı açıklamada 2016 tarımsal destekleri kapsamında bulunan yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesinin yağlık ayçiçeğinde kilogram başına 40 kuruş, kanolada kilogram başına 50 kuruş, soyada kilogram başına 60 kuruş, aspirde ise kilogram başına 55 kuruş olacağını söyledi.

Başvuruda Son Günler

Destek kapsamında yararlanmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiğini belirten Bayraktar, başvuruların 30 Eylül 2016 tarihinde başladığını başvuruda son günün ise 31 Mart 2017 tarihi mesai saati olduğunu söyledi. Çiftçilerin başvurudan yararlanabilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine başvurularını yapmaları gerektiğini söyleyen Bayraktar, çiftçilerin başvuru yapmadıkları taktirde destekten faydalanamayacaklarını söyledi.

Çiftçi Kayıt Sistemi

Destekten faydalanmak isteyen çiftçilerin tarım havzalarında yağlı tohumlu bitki yetiştiren ve çiftçi kayıt sistemine 2016 kaydını hasat dönemi öncesinde yaptıran kişilerden oluşacağını belirten Bayraktar, desteği alabilmek için kayıt döneminin önemli olduğunu söyledi.

Şartlar Yerine Getirilmeli

Çiftçilerin destekten faydalanabilmesi için alım satım, değerlendirme, ürün işleme, depolama gibi işlemlerin yapımındaki usul ve esaslara uygun olması gerektiğini belirten Bayraktar, vatandaşları bu konuda hassas olmaları konusunda uyardı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol